Holowanie firmowych samochodów – na czym polega?

Pomoc drogowa to dodatkowe ubezpieczenie, które możesz dodać do swojej polisy. Przykłady świadczonych usług obejmują holowanie Warszawa 24h, wciąganie, rozruch, dostarczanie paliwa, i przebitą oponę. Pomoc drogowa jest dostępna dla polis ubezpieczenia samochodu, a także motocykli, kamperów i niektórych pojazdów używanych do holowania.

Holowanie komercyjne

Holowanie komercyjne różni się od lżejszego i łatwiejszego holowania z prostego powodu — często pojazdy użytkowe są podstawą działalności firmy i bez nich firma nie może działać. W dobrych firmach pomocy drogowej ma się świadomość, jak trudno jest zmieniać terminy klientów, martwić się o pojazdy, które nie działają i tracić biznes, ponieważ jeden z pojazdów firmowych potrzebuje podróży do warsztatu. Dlatego oferują całodobową usługę holowania pojazdów użytkowych.

Narzędzia do pracy

Łatwe, niekomercyjne prace holownicze małych samochodów osobowych lub ciężarowych nie wymagają ciężkich holowników i profesjonalnej wiedzy z zakresu holowania. Komercyjne holowanie – tak. Niezależnie od tego, czy Twoja firma wymaga ciężkiego sprzętu hydraulicznego obciążającego samochód dostawczy, czy też ładunek złożony z cegieł i drewna ułożony jest z tyłu ciężarówki, potrzebujesz pojazdów holowniczych, które poradzą sobie z każdym ładunkiem, gdy Twój pojazd dostawczy się zepsuje. Poza posiadaniem odpowiedniego sprzętu do holowania pojazdów, potrzebujesz usługi holowniczej, która ma doświadczenie w transporcie pojazdu zawierającego drogi sprzęt bez uszkadzania niczego wewnątrz lub na zewnątrz pojazdu. Szukaj więc firmy która korzysta z ciężarówek z platformą, aby bezpiecznie dostarczyć pojazdy użytkowe do warsztatu.

Dotrzyj tam, gdzie Twój pojazd użytkowy musi jechać

Chociaż prostsze i małe prace związane z holowaniem samochodów osobowych są nadal poważne i stresujące, większość samochodów wystarczy zawieźć do lokalnego warsztatu samochodowego lub dealera samochodowego. Pojazdy użytkowe nie zawsze są takie proste w naprawie. Często pojazdy użytkowe muszą być transportowane na większe odległości do wyspecjalizowanych warsztatów blacharskich lub warsztatów naprawczych. Komercyjne firmy holownicze są przygotowane na to, aby Twój pojazd był tam, gdzie powinien, bez nadmiernego zużycia Twojej firmy, Twojego samochodu lub Ciebie. Wybierając wykwalifikowaną komercyjną firmę holującą, możesz jak najszybciej wrócić do gry.

Kwalifikowane holowanie komercyjne

Każda firma holownicza musi być odpowiednio zarejestrowana i certyfikowana w jakimkolwiek miejscu, w którym działa. Co więcej, każda firma holująca musi mieć ubezpieczenie chroniące przed uszkodzeniem pojazdów podczas transportu. Usługi holowania samochodów, które zazwyczaj działają z małymi samochodami i ciężarówkami, nie są odpowiednio ubezpieczone, aby sprostać Twoim potrzebom holowania komercyjnego. Szukaj więc firmy, która posiada ubezpieczenie potrzebne do pokrycia Twojego pojazdu użytkowego na wypadek, gdyby coś się stało podczas procesu holowania. Tylko wtedy będziesz odpowiednio zabezpieczony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *