Ile kosztuje wynajem busów?

Wiele osób planując dłuższy wyjazd, zastanawia się nad wyborem optymalnego środka transportu. Podróż samolotem czy autokarem nie zawsze jest opcją najbardziej ekonomiczną, ponadto nie zapewnia zbyt wiele niezależności. Pod tym względem lepiej wypada samochód, ale nie każdy przecież go posiada lub jego stan nie pozwala na daleką podróż. Często też wyjazd panuje się większą grupą. Idealnym rozwiązaniem wydaje się wtedy wypożyczenie busa, co w Polsce wciąż nie jest zbyt popularne, głównie z powodu obaw o wysokie ceny. Czy słusznie? Ile kosztuje wynajem busa? Jakie daje korzyści?

Wakacje – dlaczego warto wybrać się busem?

Wybranie się na wakacje samochodem ma sporo zalet – jesteśmy niezależni, zarówno pod względem obranej trasy, czasu pobytu, jak i odwiedzanych miejsc. Decydując się na wynajem busów zyskujemy możliwość wybrania się w trasę całą paczką – z rodziną lub przyjaciółmi, wspólnie, przez całą podróż ciesząc się swoim towarzystwem. Większa jest również szansa na znalezienie zmiennika za kierownicą (większe prawdopodobieństwo, że wśród 8 osób znajdzie się więcej, niż jeden kierowca), co może okazać się zbawienne podczas dłuższych tras. Duży samochód dostawczy, jak chociażby niezwykle popularny Mercedes Vito zapewnia nam także ogromną przestrzeń bagażową, nawet zabierając ze sobą komplet 8 osób. Dzięki temu zmieści się więcej ubrań, akcesoriów i sprzętu sportowego, a w drodze powrotnej, również pamiątek.

Cena wynajmu busa – można Cię miło zaskoczyć

Wokół kwestii ile kosztuje wynajem busa, narasta sporo błędnych poglądów. Z niewiadomych powodów w naszym kraju wynajem samochodów w niektórych kręgach uchodzi za rzecz luksusową, zarezerwowaną wyłącznie dla najlepiej zarabiających. Jak się zaraz przekonamy, nawet wynajem dużego pojazdu, jakim jest bus, wcale nie rujnuje naszego budżetu, a po podzieleniu kosztów na 7 czy 8 osób nieraz okazuje się bardzo ekonomiczną opcją. Jaka jest zatem w praktyce cena wynajmu busów? Zobaczmy na przykładzie busa 8-osobowego Mercedesa Vito, z automatyczną skrzynią biegów i oszczędnym silnikiem Diesla (czyli opcją całkiem optymalną na wakacyjne wojaże):

299 zł netto za dobę – to cena bazowa, w oparciu o wynajem co najmniej 10-dniowy,

nieco drożej, bo 329 zł netto dziennie zapłacimy, wynajmując busa na okres 3 do 10 dni,

najkrótsze, bo trwające od 1 do 3 dni wynajmu wyniosą nas 349 złotych netto za każde 24 godziny.

W przypadku okresów dłuższych niż 30 dni ceny wypożyczenia ustalane są indywidualnie.

Przekładając to na obliczenia praktyczne – wakacyjny wynajem busa dla 8 osób na 10 dni daje około 374 złote netto na osobę, za cały wyjazd. To często o wiele mniej, niż koszt lotu samolotem, o podróży autobusem nie wspominając. Zyskujemy w zamian pełną niezależność i możliwość planowania trasy, jak nam się żywnie podoba. A dzięki wykorzystaniu oszczędnych silników wysokoprężnych, które umieszczone są w najnowszych Mercedesach Vito, dodatkowy wydatek na paliwo jest niewielki, zwłaszcza po rozdzielenie na wszystkich podróżnych.

Wynajem busów z kierowcą – wygodne rozwiązanie na imprezy i nie tylko

Wynajem busów z kierowcą jest świetnym sposobem na udaną imprezę. Wesela, urodziny, wieczory kawalerskie czy panieńskie nie muszą kończyć się rozważaniami o tym, “kto dzisiaj nie pije” :). Wynajęcie busa z kierowcą pozwoli wszystkim cieszyć się zabawą i bezpiecznie wrócić do domu.

Wszelkiego typu wyjazdy służbowe – czy to na szkolenia, konferencje czy na wyjazdy integracyjne, również są łatwiejsze w zorganizowaniu, gdy pracownicy mają zapewniony transport. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej polskich firm decyduje się na takie rozwiązanie. Zatem ile kosztuje wynajem busa z kierowcą? Wbrew pozorom niewiele. Według przykładowego cennika ceny kształtują się następującą:

4-godzinny wynajem z ryczałtem do 120 km to wydatek rzędu 299 zł brutto.

8-godzin, w czasie którego pokonamy nie więcej niż 200 km to 599 zł netto.

Każda kolejna godzina wypożyczenia busa powiększy nasz rachunek o 70 zł netto, a każdy nadprogramowy kilometr o 2,20 złotego. Nawet pierwsza pozycja w zestawieniu w zupełności wystarcza do zorganizowania transportu na większość imprez i eventów.

Czy warto zdecydować się na wynajem busa?

Choć odpowiedź na to pytanie zależy od każdego indywidualnie, nietrudno jest dostrzec, że jest to jedna z tańszych i wygodniejszych metod na udane wakacje. Zdecydowanie się na tak formę podróżowania pozwala nam skorzystać z bezpiecznego, sprawdzonego i niezawodnego środka komunikacji, który zapewni nam wygodę i całkowitą niezależność, w dodatku za niezłą cenę.

Więcej informacji odnosnie cennika wynajmu busów na stronie www.wynajem-busow.waw.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *