Implanty stomatologiczne – czy to będzie bolało?

Zastanawiasz się nad wszczepieniem implantów dentystycznych w celu zastąpienia brakujących lub zniszczonych zębów, ale obawiasz się, jak bardzo będzie to bolało lub ból później? To są powszechne obawy. Jednak większość pacjentów z implantami dentystycznymi twierdzi, że zabieg nie boli, a dyskomfort jest minimalny. Ponadto implanty Szczecin są popularne, ponieważ:

– zapewniają pacjentom naturalny, trwały uśmiech,
-pozwalając żyć i jeść bez powstrzymywania się.

Jak przebiega chirurgia implantologiczna?

Chirurgia implantów dentystycznych to proces; taki, który jest wykonywany w ciągu kilku miesięcy. Większość czasu polega na czekaniu, podczas gdy stomatolog Szczecin i pacjent współpracują, aby upewnić się, że wynik jest pożądany. Najpierw wykonuje się nacięcie dziąsła. Następnie implant jest umieszczany w kości szczęki za pomocą śruby, co pozwala implantowi zastąpić korzeń pierwotnego zęba. Po drugie, po umieszczeniu implantu dziąsła zszywa się szwami. Implant musi się goić przez trzy do sześciu miesięcy, w którym to czasie kość szczęki utworzy się wokół implantu. Można nałożyć korony tymczasowe, aby umożliwić jedzenie, picie i uśmiechanie się. Następnie, po wygojeniu się implantu, na implancie należy założyć zaczep. Zaczep jest przedłużeniem metalowego słupka implantu i służy jako podstawa dla nowego zęba. Pobiera się wycisk z filaru i służy do wykonania odbudowy zęba. Po zakończeniu odbudowy konieczna będzie ponowna wizyta w gabinecie stomatologicznym, aby zakończyć proces.

Czy podczas zabiegu będzie ból?

Całe to wiercenie i wkręcanie może wydawać się bolesne, ale niech pociesza Cię świadomość, że wszczepienie implantu jest łatwiejsze niż wyjęcie zęba. Zwykle stosuje się znieczulenie miejscowe, co oznacza, że ​​podczas operacji nie śpisz. Podczas zabiegu nie powinieneś odczuwać bólu, zwłaszcza jeśli jest wykonywany na zdrowej tkance. Ponadto kość, w której umieszczony jest implant, nie ma wielu nerwów odczuwających ból. Ale jeśli bardzo denerwujesz się operacją, masz do wyboru środki uspokajające, które zapewnią Ci większy komfort podczas operacji.

Czy po zabiegu implantacji będzie ból?

Bezpośrednio po zabiegu i przez kilka dni prawdopodobnie odczujesz dyskomfort. W końcu to poważny zabieg stomatologiczny. Jednak każdy ból powinien dać się opanować. Dyskomfort może być odczuwalny na brodzie, policzkach lub pod oczami. Może również wystąpić zasinienie skóry i dziąseł, ból w miejscu implantu i niewielkie krwawienie. Zalecane będą środki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen. Po zabiegu wszczepienia implantu należy stosować okłady z lodu (lub opakowania mrożonych warzyw) w celu zmniejszenia obrzęku, a po każdym etapie zabiegu przez okres do 10 do 14 dni spożywać pokarmy miękkie. Delikatne płukanie ciepłą, słoną wodą przez kolejne dni po zabiegu pomoże ukoić tkanki oraz przyniesie dodatkową ulgę. Ponieważ jest to poważny zabieg stomatologiczny, ważne jest, aby wybrać chirurga z doświadczeniem, który może zapewnić delikatną opiekę.

Jeden komentarz dla wpisu “Implanty stomatologiczne – czy to będzie bolało?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *