Impregnat do tkanin –bliskie spotkanie z najnowocześniejszą technologią

Impregnat do tkaninImpregnat do tkanin to preparat o wyjątkowych właściwościach. Jak za pstryknięciem czarodziejskiej różdżki sprawia, że nasze tkaniny stają się wodoodporne. Stosuje się go na różnych materiałach. Tworzy niewidzialną hydrofobową powłokę chroniącą materiał przed wodą i innymi płynami. Doskonale zapobiega wchłanianiu wody, spływające płyny nie zostawiają śladu na dobrze zaimpregnowanym materiale. Odpycha cząsteczki brudu, dzięki czemu utrudnia ich wchłonięcie w materiał co powoduje, że brud nie przywiera i łatwo go usunąć Impregnat hydrofobowy jest bezbarwną i oddychającą barierą. Jest niezwykle skuteczny i uniwersalny.

Co to jest hydrofobowość?

Hydrofobowość to zdolność związków chemicznych do odpychania cząsteczek wody. Do tych związków należą między innymi parafina, siarka a także talk. Te związki nie dają się zwilżyć, dlatego też stanowią tak doskonałą ochronę przed wodą i zabrudzeniami.

Gdzie można zastosować impregnat do tkanin?

Impregnat do tkanin świetnie nadaje się jakoimpregnat do kurtek, odzieży sportowej i turystycznej, butów skórzanych, zamszowych i z nubuku a także jest doskonałym impregnatem do namiotu, plecaków, śpiworów a także jako impregnat do tapicerki zarówno samochodowej jak i meblowej. Przed przystąpieniem do impregnacji musimy pamiętać o tym, aby materiał przed impregnacją był oczyszczony, odkurzony i odtłuszczony, wówczas wystarczy zaaplikować impregnat na suchy materiał i dać mu chwilę na odparowanie. Po dokonaniu tych czynności będziemy mieli pewność, że nasz materiał jest całkowicie wodoodporny. Odpowiednia ochrona, którą zapewnia impregnat do tkanin może przedłużyć żywotność tych materiałów, dać im nienaganny wygląd oraz umilić ich użytkowanie.

Cechy charakterystyczne dobrego impregnatu do tkanin

Ważnym elementem przy wyborze impregnatu jest zwrócenie uwagi, czy stworzy on powłokę przepuszczalną zapewniając przewiewność materiału. Powierzchnia pokryta dobrym impregnatem nie może być śliska w dotyku,bowiem nabiera ona właściwości hydrofobowych, które doskonale widać przy kontakcie z cieczą. Płyn nie wsiąka, lecz przepływa przez pory między włóknami materiału nie brudząc tych włókien. Dobry impregnat do tkanin powinien być łatwy, bezpieczny i wydajny w użyciu, szybko schnąć i nie pozostawiać śladów, działać długotrwale i skutecznie chronić przed zanieczyszczeniami i płynami. Powinien również zapewnić efekt łatwego czyszczenia.  Impregnat do tkanin powinien przede wszystkim nadać lub przywrócić właściwości wodoodporne tkaniny, którą chcemy zaimpregnować. Wielokrotne nanoszenie impregnatu nie powinno odbarwiać tkaniny ani też wpływać na jej wygląd.

Jakiego impregnatu najlepiej używać?

Najłatwiejszym i najwygodniejszym w użyciu jest impregnat w spayu.  Jego aplikacja jest bardzo prosta i ekspresowa. Wystarczy dokładnie spryskać nim materiał z odległości ok. 15-20 cm i odczekać chwilę, aby wysechł. Gdy powierzchnia materiału nie jest gładka warto taką aplikację powtórzyć, by mieć pewność, że preparat wniknął w każdą, drobną szczelinę.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *