Jak audio tuning to przede wszystkim wzorowe car audio

car-audio

Modyfikacje samochodu nazywane są jego tuningiem, obecnie często stosuje się ulepszenia w zakresie nagłośnienia samochodu, czyli tzw. audio tuning. Branża, która zajmuje się wyposażeniem samochodów w urządzenia nagłośniające, a także wykonująca montaż podświetleń czy wygłuszenie samochodu, nazywa się car audio. Łącznie na świecie znajduje się ponad 250 producentów samochodowego sprzętu audio. Coraz liczniejsze sklepy oraz strony internetowe pomagają wielu użytkownikom w doborze odpowiedniego sprzętu audio do samochodu. W sklepach branżowych znaleźć można taki sprzęt jak: subwoofery, zestawy głośnikowe, wzmacniacze. Coraz częściej są to także urządzenia wizyjne, GPS oraz efektowne podświetlenie wnętrza samochodu.

W 1994 roku powstała organizacja db Drag Association, która zajęła się promocją zawodów car audio. Zawody polegają na wyłonienie samochodu, który ma najgłośniejszy sprzęt audio. Pomiarów dokonuje się certyfikowanym przyrządem miernikiem. Obecnie zawody te odbywają się na całym świecie, w Polsce na przykład pierwsze zawody odbyły się w 2009 roku, a ich organizacją zajmuje się dB Drag Associations Polska. Zawody w Polsce odbywają się w wielu miastach (m. in. Kraków, Toruń, Gdańsk, Warszawa czy Katowice) podczas różnych imprez motoryzacyjnych. Wartości wyrażone w decybelach sięgają prawie 160 dB. Z roku na rok przybywa fanów na zawodach, gdyż zainteresowanie samym tuningiem audio wzrasta. Jest to również związane ze wzrostem liczby producentów sprzętu audio do pojazdów.

Odpowiednia modyfikacja pojazdu może zmienić całkowicie jego charakter oraz podnieść wartość samochodu, szczególnie dla jego właściciela.

car-audio-2 car-audio-3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *