Jak nie wpaść w kłopoty finansowe z powodu kredytu na samochód?

Niezależnie od tego, czy chodzi o karty kredytowe, kredyty mieszkaniowe, czy kredyty samochodowe, pożyczanie pieniędzy jest sposobem na życie dla większości ludzi. Punkty kredytowe, które odgrywają ogromną rolę w wiarygodności konsumentów, nie istniałyby nawet bez pożyczania pieniędzy! Nawet jeśli dług jest powszechny, może sprawić, że będziesz z nim walczył przez lata, a nawet całe życie. Mimo to wiele osób nadal pożycza pieniądze na zakup pojazdów, niezależnie od ich finansowego dobrobytu. Zadłużenie z tytułu kredytów samochodowych jest znaczące w przypadku kredytobiorców młodych i starszych.

Typowy scenariusz pożyczek samochodowych

Prawdopodobnie widzisz reklamy oferujące wspaniałe „okazje” na zakup pojazdu każdego dnia. Takie transakcje są często pułapkami zachęcającymi do zadłużenia, zabarwionymi atrakcyjnymi niskobudżetowymi opcjami dla pojazdów wysokiej jakości.

Załóżmy, że lokalny salon samochodowy oferuje Ci zero 0% i miesięczną opłatę w wysokości 425 zł za nowy samochód o wartości 30 000 zł. Myślisz, że 425 zł miesięcznie jest rozsądne, więc idziesz na to. Jest to sześcioletni kontrakt z roczną stopą procentową w wysokości 7 procent. Transakcja może wydawać się tego warta, kiedy prowadzisz samochód testowy, ale później wróci, by cię prześladować….

Sześć lat od daty zakupu, wydasz więcej niż 2500 złotych na samochód. Jeśli sprzedajesz samochód przed upływem terminu, prawdopodobnie będziesz już miał problemy w umowie, ponieważ to więcej niż samochód jest warty. Według danych jedna czwarta Polaków codziennie zmaga się z podobnymi sytuacjami – chcesz do nich dołączyć. Gdy to zrobisz, ciężko ci będzie wiązać koniec z końcem.

Złota zasada: Nie kupuj samochodu, na który cię nie stać.

Jeśli uda ci się opanować tę zasadę, będziesz mógł kupić swój wymarzony samochód, gdy nadejdzie odpowiedni czas. Niestety, możesz potrzebować kupić starszego fiata, dopóki nie zaoszczędzisz wystarczającej ilości gotówki na lepszy pojazd.

Dołóż do tego więcej gotówki. Powinieneś starać się obniżyć o 20 procent, kupując nowy pojazd. Jeśli możesz zapłacić więcej, zrób to! Twoim celem jest zapłacić gotówką, zamiast potem zastanawiać się jak spłacić chwilówki.

Pozbądź się długoterminowego finansowania. Krótsze warunki mogą być równe większym płatnościom, ale w rzeczywistości pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze.

Wykonaj reserch przed jazdą próbną. Możesz dokładnie wiedzieć, jaki samochód chcesz, ale powinieneś również dokładnie wiedzieć, co sprzedawca samochodów mówi, kiedy jesteś gotowy do zakupu. Skorzystaj z kalkulatora kredytów samochodowych, aby eksperymentować z opcjami finansowania.

Pozbądź się długu kredytu samochodowego tak szybko, jak to możliwe. Jeśli masz dodatkową gotówkę, a twój plan finansowy pozwala spłacić więcej miesięcznie bez kar, spłać jak najwięcej na zadłużenie z tytułu kredytu samochodowego. Im szybciej zniknie, tym mniej będziesz musiał zapłacić. Możesz także przeczytać te porady dotyczące automatycznego zadłużenia z tytułu auto pożyczek, aby uzyskać więcej mądrych pomysłów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *