Jak przygotować pojazd do podróży za granicę? Kilka praktycznych wskazówek

NINWyjazd za granicę to spore wyzwanie dla naszego samochodu. Dlatego już na kilka tygodni przed wyjazdem warto zwrócić szczególną uwagę na przegląd samochodu i upewnienie się, czy na pewno poradzi sobie w trasie liczącej kilka tysięcy kilometrów. W przeciwnym razie już w trakcie podróży może okazać się, że samochód odmówi posłuszeństwa i przysporzy nam wielu kłopotów.

Gdy wybieramy się za granicę własnym samochodem, najczęściej związane jest to z zabieraniem większych ilości bagaży. Nie musimy bowiem pilnować wagi, jaka jest wymagana w samolotach, nie musimy też ograniczać bagażu do wymogów konkretnego przewoźnika. Wieziemy sporo, a to znaczy, że auto jest mocno obciążone. Warto więc sprawdzić poziom powietrza w oponach i w razie potrzeby nieco je dopompować, aby ciśnienie odpowiadało potrzebom auta ze zwiększonym tonażem.

Dokładnie sprawdź poziom płynów

Przed wyjazdem w długą trasę warto uzupełnić poziom oleju w aucie, gdyż trzeba mieć świadomość, ż w czasie długich podróży silnik będzie pracować na zwiększonych obrotach. Upewnijmy się też, czy w chłodnicy znajduje się odpowiednia ilość płynu. Jeśli już przy płynach jesteśmy, dobrze jest też uzupełnić płyn do spryskiwaczy. Wycieraczki mogą się przydać, szczególnie jeśli wybieramy się w te rejony Europy, gdzie deszcze padają dużo i często. Kolejną kwestią jest zrobienie bardzo dokładnego przeglądu podwozia, a także sprawdzenie oświetlenia. Wszystkie lampy powinny być w stu procentach sprawne, co nie tylko ułatwi nam podróż, ale pozwoli uniknąć mandatu i nieprzyjemności w trakcie kontroli. Im lepiej przejrzymy samochód i przygotujemy go do dłuższej jazdy, tym większa pewność, że podróż upłynie nam miło, przyjemnie i bez żadnych niedobrych niespodzianek ze strony szwankującego auta.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu

Przewoźnicy, którzy często podróżują za granicę, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest dobra ochrona ubezpieczeniowa. Na https://busnow.pl/polska-anglia/ można znaleźć sprawdzonego przewoźnika, który podróżuje busami do Anglii oraz w inne rejony Europy. Przewoźnik posiada wszystkie niezbędne zezwolenia i ubezpieczenia, dzięki którym może bez problemu poruszać się po międzynarodowych trasach. To, co obowiązuje zorganizowanych przewoźników, obowiązuje również pojedynczych kierowców, którzy wybierają się za granicę. Warto zadbać o dobre ubezpieczenie, nie tylko obowiązkowe OC, ale również wiele pakietów dodatkowych ubezpieczeń. Przyda się między innymi pakiet assistance, dzięki któremu można liczyć na pomoc w razie jakichkolwiek kłopotów na drodze. Choć wielu kierowców próbuje zaoszczędzić na ubezpieczeniu i decyduje się wyłącznie na to, które jest obligatoryjnie, najczęściej dopiero w sytuacji gdy coś się stanie na drodze, zaczynają żałować, że nie zdecydowali się na bardziej kompleksowy pakiet ubezpieczeniowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *