Jak przygotować się na długą podróż samochodem? Porady nietechniczne

Pewnego dnia twój znajomy zadzwoni do Ciebie i zapyta, czy chcesz wziąć udział w wycieczce. Mówisz „tak”, pakujesz się podekscytowany, a następnie pytasz dopiero swojego przyjaciela, jak się tam dostaniecie. Jeśli powie, że jedziesz swoim samochodem, lepiej się przygotuj!

Przygotuj listę rzeczy, które musisz zrobić przed wyjazdem. Może to obejmować sprawdzenie sprawności samochodu, upewnienie się co do jego funkcjonalności, poziomu płynów i tak dalej. Stworzenie listy pomoże Ci być mniej zestresowanym, ponieważ wszystko zostanie napisane na papierze, dlatego jest mniejsza szansa na to, że o czymś zapomnisz.

Upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz!

• Chcesz usłyszeć najmodniejsze nowe utwory podczas jazdy samochodem? Zadbaj o to.
• Chcesz czuć się naprawdę wygodnie podczas jazdy? Załóż męskie buty sportowe.

Nie czekaj na ostatnią chwilę, aby się przygotować na to wszystko, bo możesz nie zdążyć, a cała wycieczka zakończy się klapą. Jeśli jesteś jednym z wielu kierowców, stwórz harmonogram, aby dowiedzieć się, kto jedzie kiedy i gdzie. Zaplanuj, kiedy zatrzymacie się na odpoczynek i kiedy wybieracie się na jedzenie.

Upewnij się, że zarezerwowano hotel na dwa lub trzy dni przed dotarciem do miejsca docelowego, aby zapewnić dostępność. Spakuj walizkę najlepiej jakieś kilka dni przed podróżą. Daje to czas na myślenie o dodawaniu kolejnych rzeczy lub rozwiązywaniu problemów, dzięki temu będziesz mniej zestresowany.

Brytyjka Zapakuj dodatkową torbę – a w niej rzeczy na wszelki wypadek : książki, rozrywkę elektroniczną (podręczne gry, odtwarzacze mp3, laptopy, płyty DVD, jeśli samochód ma odtwarzacz DVD itp.), przekąski (takie jak batoniki i ciasteczka) i napoje. Spakuj poduszkę, żeby można było w samochodzie w miarę wygodnie spać.

Możesz iść do lokalnej biblioteki i wypożyczyć książki. Książki to dobry i łatwy sposób na spędzanie czasu dłużącego się w samochodzie. Możesz również zdobyć czasopisma lub artykuły prasowe. Porozmawiaj z rodziną. Dowiedz się, kto chce obejrzeć film o której godzinie. Może to stanowić duży problem, gdy wszyscy chcą oglądać inny film lub słuchać innej muzyki w tym samym czasie. Liczy się pójście na kompromis.

Lepiej przygotuj swoje przekąski dzień wcześniej, niż w ostatniej chwili. Jeśli cała rodzina podzieliła się obowiązkami w tym zakresie, nie zabieraj ze sobą całej torby. Następnie musisz przekazać torbę dookoła samochodu. Łatwiej jest oddzielić porcje w zamykanych torebkach lub plastikowych pojemnikach na żywność, aby każdy członek rodziny mógł zjeść własną przekąskę bez problemu i niepotrzebnych komplikacji,

Niektóre smaczne przekąski nadające się do wzięcia na drogę, to:

• Precle,
• Frytki,
• Paluszki,
• Warzywa takie jak kawałki różnej wielkości selera, marchewki czy pomidory czereśniowe,
• Owoce takie jak mandarynki i plasterki jabłek.

Zabierz ze sobą gumę, miętę i imbir. Te przekąski mogą pomóc w łagodzeniu nudności podczas podróży i mogą pomóc uspokoić nerwowego kierowcę w czasie jazdy. Lepiej zapobiegać niż leczyć, aby wycieczka okazała się sukcesem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *