Jak ułatwić jazdę samochodem z soczewkami w oczach?

Jeśli nosisz soczewki kontaktowe do korekcji wzroku, zawsze powinieneś je nosić (lub okulary) podczas prowadzenia samochodu. Jednak niektóre rodzaje kontaktów lepiej nadają się do jazdy niż inne, zwłaszcza w nocy. Ponadto, przenoszenie powietrza z otworów wentylacyjnych lub otwartych okien może spowodować suchość w kontakcie, dyskomfort i ewentualnie niewyraźne widzenie. Bycie poinformowanym o swoich soczewkach i dokonywanie zdrowych poprawek może zwykle sprawić, że jazda z kontaktami nie będzie stanowiła problemu.

Jak uniknąć dyskomfortu związanego z jazdą w soczewkach?

Przekieruj otwory wentylacyjne i zamknij boczne okno kierowcy. Jeśli twoje kontakty i oczy mają tendencję do wysychania lub niewygody podczas jazdy, sprawcą może być nadmierny przepływ powietrza. Wystarczy ograniczyć przepływ powietrza do twarzy, aby ograniczyć ten problem. Trzymaj powietrze z otworów wentylacyjnych i otwartych okien z dala od oczu. Jeśli twoje oczy swędzą, może to być oznaką alergii.

Podczas jazdy zakryj oczy.

Nie, oczywiście nie oznacza to jazdy z zawiązanymi oczami lub gry w „ciuciubabkę” z otaczającym Cię ruchem! Przeciwnie, celem jest zablokowanie przepływu powietrza przez przejście i osuszenie styków bez pogorszenia widzenia. W ciągu dnia efekt ten można osiągnąć przez noszenie okularów przeciwsłonecznych. Rozważ spolaryzowane soczewki, aby zmniejszyć odblaski.

Okulary przeciwsłoneczne oczywiście nie działają tak dobrze w nocy, ale możesz spróbować przezroczystych plastikowych okularów ochronnych, jeśli bardziej zależy Ci na wygodzie niż na modzie. Gogle prawdopodobnie też mogą ograniczyć widzenie peryferyjne. Zalety okularów nocnych bez recepty są dyskusyjne, ale pomogą zmniejszyć przepływ powietrza

Użyj kropli nawilżających. Kiedy twoje oczy zaczynają wysychać, używaj kropli do oczu zatwierdzonych przez lekarza okulistę do stosowania w kontaktach. Upewnij się, że używane krople do oczu są bezpieczne dla soczewek kontaktowych. Nie próbuj wrzucać kropli do oczu podczas jazdy! Zjedź na pobocze na minutę. W trakcie jazdy nigdy nie próbuj regulować, poprawiać lub znaleźć soczewki. Zawsze zatrzymuj się, aby dokonać niezbędnych zmian czy poszukać gdzie masz zapasową parę kontaktów lub okularów.

Spróbuj alternatywnych typów kontaktów, takich jak https://www.koloroweoko.pl/pl/c/Soczewki-fioletowe/29 bądź inne. Kontakty są dziś zazwyczaj dostępne w miękkich lub sztywnych odmianach przepuszczających gaz (tlen). Kilka firm produkuje wiele typów każdego z nich. Żaden pojedynczy typ lub marka nie jest wyraźnie lepsza w zapobieganiu suchości oczu podczas jazdy, więc może być konieczne przeprowadzenie procesu prób i błędów, aby znaleźć te idealne dla siebie.

Skonsultuj się z okulistą, aby wypróbować inny typ lub markę soczewek. Możesz również rozważyć opcje takie jak okulary lub chirurgia, w zależności od Twoich potrzeb wzrokowych. Zapytaj o nowe soczewki nawilżające, które ponoć są wygodniejsze i lepsze dla suchych oczu. Zawsze bądź czujny podczas jazdy, a wszystko będzie dobrze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *