Jak wybrać dobre ubezpieczenie OC?

Dobre OC – czym właściwie ono jest? Jakie kryteria przyjąć, oceniając ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dla kierowców? W jaki sposób go poszukiwać i znaleźć jak najkorzystniejszą ofertę? Poszukajmy odpowiedzi na te pytania, jakże ważne dla każdego kierowcy.

Czym jest dobre OC

Określając jakiś produkt jako dobry, stawiamy go ponad przeciętną i mniej lub bardziej doceniamy jego jakość. O ile łatwo w taki sposób ocenić meble, samochody, proszki do prania, pieczywo czy słodycze, o tyle sytuacja znacznie się komplikuje w przypadku obowiązkowego dla kierowców ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że towarzystwa ubezpieczeniowe nie mają prawa zmieniać jego warunków, co wyklucza możliwość walki o klienta jakością. Pozostaje więc konkurowanie ceną.

Wiedząc, że OC chroni każdy pojazd w identyczny sposób, łatwo dojść do wniosku, że nie ma sensu przepłacać. Jeśli niezależnie od ceny dostaje się taki sam produkt, należy poszukiwać jak najtańszej oferty. Bez względu na to, czy interesuje Cię całoroczna, standardowa polisa, czy OC krótkoterminowe na najtaniejuagenta.pl, przy poszukiwaniu ubezpieczenia zwracaj uwagę wyłącznie na cenę, bo tylko ona ma znaczenie. Korzystne oferty można znaleźć zarówno samemu przez Internetu, jak i u agenta ubezpieczeniowego działającego stacjonarnie. Omówmy oba te sposoby poszukiwania i kupowania OC.

Jak znaleźć najkorzystniejszą polisę

http://porownywarka-ubezpieczen.plPolacy wciąż najczęściej wykupują OC bezpośrednio u agenta lub w agencji ubezpieczeniowej. Ciągle jeszcze wolimy jechać do biura i umówić się z zaufanym specjalistą niż samemu poszukiwać polisy przez Internet, choć popularność tej drugiej formy poszukiwania ubezpieczenia wzrasta sukcesywnie z roku na rok.

Zaletą spotkania z agentem jest przede wszystkim możliwość uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące danej oferty czy samego ubezpieczenia. Żeby dotrzeć do biura agenta, trzeba jednak poświęcić czas, czego nie wymaga poszukiwanie OC przez Internet. Wystarczy bowiem otworzyć jedną z porównywarek, np. najtaniejuagenta.pl, żeby w kilka chwil znaleźć najtańszą ofertę online. Przez Internet nie ma natomiast możliwości porozmawiania z osobą specjalizującą się w ubezpieczeniach.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na poszukiwanie OC przez Internet, czy z udziałem agenta, pamiętaj, żeby nie poprzestawać na ofercie jednego towarzystwa. Nawet jeśli masz swoją ulubioną firmę ubezpieczeniową, w której pracuje bliska Ci osoba, nie rezygnuj z porównania proponowanej przez niej oferty z innymi, bo zwyczajnie możesz przepłacić. Oszczędności często idą w setki, a nawet więcej niż 1000 zł, dlatego zestawienie wysokości składek w różnych towarzystwach jest tak istotne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *