Jak wybrać dobry klimatyzator do domu?

Systemy i urządzenia klimatyzacyjne powoli przestają być luksusem. Stają się usługą, która zdecydowanie częściej rozważana jest przez zwykłych obywateli. Polacy systematycznie, z roku na roku bogacą się, dzięki czemu częściej sięgają po taki komfort jakim jest klimatyzacja. Aktualnie rynek klimatyzacyjny jest ogromny i wybór odpowiedniego urządzenia często staje się dla nas niezwykłym problemem. Na co się zdecydować? Klimatyzacja przenośna, typu split czy multisplit?

Poszczególne wady i zalety postaramy się przedstawić w dalszej części artykułu jednak należy pamiętać, że aktualnie praktycznie każda profesjonalna firma świadczy usługi na każdej płaszczyźnie – od doradztwa po kompleksową realizację projektu i późniejszy serwis. Takie fachowe porady mogą okazać się najwydajniejsze i najbardziej opłacalne w Twoim domu, gdyż wybór odpowiedniego urządzenia w głównej mierze zależy od zapotrzebowania, warunków i możliwości technologicznych.

Klimatyzatory przenośne

Klimatyzacja przenośna jest idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy nie mamy możliwości montażu odpowiednika typu split czy multisplit. Teoretycznie takie urządzenie możemy postawić wszędzie – w praktyce klimatyzator przenośny potrzebuje dostępu do powietrza z zewnątrz. Z tego względu najczęściej stawia się go przy oknie, aby skutecznie wyrzucał on ciepło z pomieszczenia. Należy pamiętać, że przy takim rozwiązaniu przez otwarte okno jednocześnie z powrotem wpada ciepłe powietrze. Przez to wszystko klimatyzator przenośny potrzebuje znacznie więcej prądu – koszt naszych rachunków za prąd może wzrosnąć nawet dwukrotnie! Ponadto taki klimatyzator tak samo jak grzejnik potrzebuje wolnej przestrzeni wokół siebie. Taka opcja jest zdecydowanie przeznaczona dla konkretnego klienta, który wie czego chce. Sprawdzi się idealnie w okresowym chłodzeniu niewielkiego pomieszczenia.

Jeśli nie wiesz jaki klimatyzator zainstalować w domu w Poznaniu, zapraszamy do https://klima-poznan.pl/

Split czy multisplit?

Przechodząc dalej możemy zastanowić się na naściennymi opcjami. Wersja split idealnie sprawdzi się do chłodzenia czy ogrzania jednego pomieszczenia. Jedno urządzenia umieszcza się wewnątrz pokoju, drugie natomiast na zewnątrz. Takie rozwiązanie nie wymaga wielu prac remontowych ani montażowych. Ponadto jest bardzo wydajne, ale skutecznie schłodzi tylko jedno pomieszczenie. Wersja multisplit idealnie sprawdzi się w całych kondygnacjach. Takim sposobem skutecznie schłodzimy w upalne dni całe domu jednorodzinne czy inne pomieszczenia użytkowe. Jedno urządzenie znajduje się na zewnątrz i wewnątrz każdego pomieszczenia montowane jest kolejne. Montaż jest tutaj znacznie bardziej skomplikowany, a co za tym idzie droższy. Ponadto nie wszędzie możliwości pozwolą na montaż takiego systemu. Warto tutaj dokładnie przemyśleć sprawę, gdyż często okazuje się, że montaż kliku systemów split będzie bardziej opłacalny niż jeden multisplit. W takich przypadku odpowiedni fachowiec skutecznie doradzi nam najlepszą opcję. Takie systemy są dużo bardziej wydajne od przenośnych i sprawdzają się w przypadku, gdy chcemy systematycznie chłodzić nasze pomieszczenie lub dom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *