Jak wybrać odpowiednie wyposażenie do klasy?

Gdy słyszymy słowo szkoła, pierwszym skojarzeniem zazwyczaj jest „nauczyciel”. Zaraz za tym hasłem pojawia się jeszcze jedno „ławka szkolna”. W dorosłym życiu podtrzymujemy przyjaźnie z „kolegami i koleżankami z ławki”. Wychodzi więc na to, że to meble, które mają spory wpływ na nasze życie. Zadbaj o to, aby uczniowie siedząc przy nich, czuli się nich komfortowo i bezpiecznie.

PROSTA, LEKKA KONSTRUKCJA

Stoły szkolne nie powinny być ciężkie. Tam, gdzie przebywają dzieci i młodzież, może zdarzyć się wszystko. Takie biurko może się przewrócić, może zajść potrzeba połączenia kilku stołów ze sobą. Uczniowie powinni więc być w stanie bez problemu je przesunąć. Dobrze, gdy stoły do szkoły posiadają regulowaną wysokość. Dzięki temu zawsze można dopasować je do wzrostu uczniów. Nie będą więc garbić się przy zbyt niskich biurkach, ani pisać na stojąco przy zbyt wysokich. Blaty powinny być solidne i wytrzymałe. Dlatego postaw na dobrej jakości płyty laminowane. Zyskasz pewność, że blat nie zarwie się pod uczniem, który usiądzie na nim, np. w trakcie przerwy. Po dobrze zabezpieczonej lakierem powierzchni, trudno będzie też pisać, a jednocześnie będzie łatwa do utrzymania w czystości. Wybieraj tylko stoły, których konstrukcja to stelaże metalowe, zabezpieczone farbą proszkową. Będą one odporne na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne.

CZY KRZESŁO SZKOLNE MOŻE BYĆ WYGODNE?

To pytanie chyba każdy z nas zadawał sobie nie raz. Gdy spędzamy kolejna godzinę, siedząc na twardym, kanciastym krześle, nie marzymy o niczym innym, jak tylko rozprostować nogi. Współczesne modele krzeseł różnią się bardzo od tych, sprzed lat. Przede wszystkim dostępne obecnie na rynku krzesła szkolne są bardziej wytrzymałe. Dzięki temu, nawet jeśli uczniowie bujają się na nich, te nie ulegają zniszczeniu. Poza tym posiadają profilowane oparcia i siedziska, które zapewniają wsparcie dla pleców. Ponadto możesz wybrać krzesła do szkoły, które uczniowie mogą dopasować do swoich potrzeb, czyli z regulacją wysokości. Dzięki temu uczeń ustawi sobie taką, która będzie odpowiadała jego wzrostowi. To przydatne przede wszystkim w szkole podstawowej, gdy dysproporcje między poszczególnymi klasami potrafią być naprawdę duże.

Jeśli planujesz zakupić wyposażenie do swojej szkoły – koniecznie skontaktuj się ze sklepem Lobby Meble. Pomożemy Ci w dokonaniu najlepszego wyboru i dostarczymy Twoje zamówienie pod wskazany adres. Co ważne, nie narzucamy szkołom zakupu mebli, pomalowanych jedynie na zielono. Posiadamy szeroką paletę kolorystyczną, więc każdą klasę możesz urządzić tak, jak chcesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *