Jak zacząć „jedzenie na kółkach” czyli foodtruck?

6c535763bb660db15b7f664582d8fb35--pizza-truck-truck-interior

Jeśli rozważasz założenie własnej firmy zajmującej się handlem żywnością, potocznie znaną jako „jedzenie na kółkach” czy też foodtruck – musisz wiele się nauczysz. Twoja firma odniesie znaczne korzyści, jeśli przeanalizujesz swój rynek i stworzysz solidny biznesplan. Opracowaliśmy ten przewodnik, aby pomóc Ci rozpocząć nową działalność. To dobry punkt wyjścia, ale będziesz także musiał przeprowadzić własne badania, szczególnie na rynku lokalnym.

Większość firm zajmujących się artykułami spożywczymi zaczyna od marzeń i pomysłów, ale to rzeczywistość sporo weryfikuje. Twój największy początkowy wydatek będzie musiał być oczywiście odpowiednio wyposażonym foodtruckiem. Możesz znaleźć ciężarówkę odpowiednią dla swojej firmy za kilkadziesiąt tysięcy złotych ale większość ekspertów twierdzi, że powinieneś wydać około 100 tysięcy na ciężarówkę. Oczywiście można też wydać o wiele więcej. Wydatki na modernizacji ciężarówek należy uwzględnić w budżecie – będziesz musiał upewnić się, że w jej wnętrzu jest wszystko, czego potrzeba do jedzenia, które będziesz serwował, a poza tym – takie podstawowe wymogi, jak mikrofala, zlewozmywaki czy piekarnik. Jeśli wybierzesz opcję franczyzy, możesz na początku ominąć tę część inwestycji. Możesz również znaleźć dostępne opcje leasingu.

Inne koszty początkowe do rozważenia obejmują:

• Pozwolenia, licencje i ubezpieczenia (biznes i pojazd)
• Zapasy (żywność i zapasy)
• Przetwarzanie płatności: sprzęt, umowa przetwarzania, mobilny pakiet danych
• Opłaty za usługi komunalne (wynajem profesjonalnej kuchni na potrzeby prac przygotowawczych)
• Wygląd ciężarówki: farba, oświetlenie i inne (różne)
• Koszty propanu i / lub generatora

Opcje finansowania

Jeśli nie masz jeszcze funduszy startowych, pozyskanie funduszy może być Twoim największym wyzwaniem. Twoim pierwszym celem powinno być stworzenie kuloodpornego biznesplanu. Będziesz mieć więcej szansy na sukcesów, jeśli masz dobry kredyt osobisty i biznesowy. Większość opcji finansowania ciężarówek będzie wymagać dobrego kredytu, zaliczki, a nawet zabezpieczenia. Jeśli posiadasz już restaurację z udaną historią, powinieneś być w stanie uzyskać finansowanie i przyzwoite stawki.

Jeśli tradycyjne finansowanie nie jest dla Ciebie opcją, musisz być kreatywny, aby pokryć koszty początkowe. Ale może trzeba zacząć na małą skalę. Oto kilka sposobów na rozpoczęcie działalności przy minimalnym finansowaniu:

• Porozmawiaj z kimś, kto już jest właścicielem ciężarówki do przewozu żywności i wynegocjuj umowę najmu.
• Zacznij od taniego, używanego foodtrucka.
• Zacznij sprzedawać na targu.
• Porozmawiaj z odnoszącym sukcesy właścicielem restauracji o prowadzeniu ciężarówki z jedzeniem dla jego firmy.

Jeśli pomysł na ciężarówkę obejmuje świadczenie usług publicznych lub świadczenie dla społeczności, możesz uzyskać sponsorów. Jeśli jesteś już umówiony z operatorem płatności, możesz kwalifikować się do kredytu z góry. Ten rodzaj pożyczki jest spłacany przez opłaty dodawane do regularnych opłat za przetwarzanie. Być może w ten sposób łatwiej spełnisz swoje marzenie.

kawa mielona smakowa w sklepie Amus.pl

Jeden komentarz dla wpisu “Jak zacząć „jedzenie na kółkach” czyli foodtruck?”

  1. Fajne takie “budo-samochody” 🙂 Ale pewnie nikt nie wie, ile trzeba pracy i wyrzeczeń aby takie coś utrzymać. I nigdy nie wiadomo, jak potoczy się dalej interes i czy będą klienci. Zawsze można się wspomóc Imprumut online choć dla niektórych jest to skrajność. A to błąd. Skrajności, to mogą być w życiu, ale nie w biznesie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *