Jak zamienić garaż w domowe biuro? Kilka praktycznych wskazówek

Office-Garage-by-Ultra-Architects-2

Czy kiedykolwiek myślałeś o zmianie garażu, którego nie używałeś przez długi czas w coś użytecznego? Jeśli pracujesz w domu, zamiast marnować garaż, dlaczego nie rozważyć wyremontowanie go na biuro?

Wzrost cen paliwa, przypisywany rekordowym światowym cenom ropy naftowej, spopularyzował możliwości wielu usługodawców w zakresie telekomunikacji lub pracy od domu. Poprzez przebudowę garażu i zamianę na przestrzeń domowego biura z największą starannością można sprawić, że nowa przestrzeń w domu może cię naprawdę zaskoczyć. Remont może zabrać co najwyżej zaledwie kilka tygodni.

Kreatywność jest kluczem do doskonałej przebudowy

Przeciętnym wyposażeniem garażu jest betonowa podłoga, oświetlenie górne i drzwi garażowe. Aby garaż był zmodyfikowany maksymalnie, należy zastąpić podłogę betonową – przyjemniejszą dla biura podłogą. Daj swojemu garażowi świeży, czysty wygląd, malując go na jasne kolory. Zastosuj farbę także na powierzchnię drzwi garażowych, aby uzyskać profesjonalny wygląd i miło powitać klientów. Zastosuj kreatywność podczas przebudowy, ale nie zapomnij zachować prostoty we wszystkich koncepcjach projektowych.

Organizacja biura

Zwykle traktujesz garaż jako jedną wielkogabarytową przestrzeń. Każdy użytkownik może z łatwością dostrzec znajdujące się w rogu ozdoby świąteczne i 20 puszek na farbę, które przechowywano dawno temu na potrzeby przyszłych projektów związanych z poprawą jakości domu, które pogrążają garaż. Zdobądź miejsce na niezbędne narzędzia biurowe, eliminując zbędny bałagan. Tworzenie i zarządzanie dodatkową przestrzenią zapewnia Ci takie indywidualne możliwości podczas pracy w nowym biurze domowym, dzięki czemu nawet nie będziesz czuł że twoje biuro, kiedyś było garażem.

Miło i produktywnie

wirtualne biuro BydgoszczOczywiście normalnie garaże nie nadają się do całorocznej użyteczności, dlatego też trzeba zastosować odpowiednie metody ogrzewania i chłodzenia, aby nie było za zimno w okresie zimowym, a także by radzić sobie z nadmiernym upałem w lecie podczas pracy. Jeśli zamierzasz używać swojego garażu jako biura domowego przez długi czas, możesz podjąć wysiłek w celu okablowania domu, aby umożliwić kontrolować temperaturę garażu. Łatwe i tanie adaptowanie zmieniających się temperatur na zewnątrz jest łatwe. Zapewnij sobie ciepłe miejsce dzięki przenośnemu ogrzewaczowi elektrycznemu, gdy nadejdzie zima, a kiedy sezon zmieni się w lato, zainwestuj w wentylator i przenośny klimatyzator. Oczywiście też nie zapomnij o odpowiednich meblach – absolutne minimum to biurko i krzesła biurowe, a do takiej garażowej aranżacji na pewno świetnie wpasują się te z kolekcji https://www.akracing.pl/kolekcja/akracing-octane/.

Oświetlenie

Garaże zazwyczaj mają niewiele okien lub w ogóle ich nie mają. Jeśli masz na to budżet, możesz rozważyć umieszczenie okien lub świetlików w garażu. Umieszczenie okien zwiększy przydatność przestrzeni roboczej. Przed wprowadzeniem okien do garażu sprawdź najpierw lokalne przepisy dotyczące budynków, które regulują rozmiar i konstrukcję tych okien.

Jeden komentarz dla wpisu “Jak zamienić garaż w domowe biuro? Kilka praktycznych wskazówek”

  1. Planuję remont łazienki i szukam praktycznie wszystkiego, od płytek, po fajne prysznice, aż po łazienkowe meble. Teraz jednak chciałabym skupić się na płytkach na ściany i podłogi. Znalazłam plytki ceramiczne outlet czestochowa i widzę, że jest tam sporo modeli, które przypadły mi do gustu i wizualnie, i cenowo. Zastanawiam się jednak, jak to jest pod kątem jakości. Nigdy nie robiłam remontu i nawet nie wiem, czym się kierować przy wyborze poza wyglądem. Możecie mi coś doradzić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *