Jak zorganizować pokazy samochodowe w swoim mieście? Kilka praktycznych wskazówek.

Pokazy samochodowe na lokalnym rynku to rewelacyjny sposób na przyciągnięcie ludzi, którzy mają wspólne zainteresowanie w kontekście pojazdów. Targi samochodowe są również dobrą okazją biznesową, a jeśli taka jest wola organizatora – mogą pomóc zebrać pieniądze na cele charytatywne. Jeśli sam prowadzisz firmę lub chcesz zebrać pieniądze na jakiś szczytny cel – oto kilka wskazówek, z pomocą których łatwiej będzie Ci organizować lokalny auto moto show!

Przydatne wskazówki co do organizacji pokazu samochodów w wybranym mieście

Na początku trzeba określić tematykę pokazu:
  • Czy myślisz o organizacji show samochodów sportowych?

  • Czy chcesz zamiast tego postawić na motocykle?

  • Czy chcesz pokazu samochodów retro?

  • A może chciałbyś urządzić pokaz samochodowy, w którym może wziąć udział każdy chętny?

Zanim przejdziesz do kolejnych kroków, koniecznie porozmawiaj z potencjalnymi uczestnikami. To pomoże Ci sprawdzić, czy w ogóle będą zainteresowani udziałem. Sprawdź też czy nie ma innych pokazów samochodowych w Twoim mieście w tym samym czasie. Bez sensu byłoby dodawać sobie kłopotanie się konkurencją!

Musisz także zdecydować, jak uzbierać gotówkę na te konkretne cele, które sobie obrałeś w ramach auto moto show. Pomyśl czy chcesz pobierać opłatę za wstęp? A może myślałeś o tym, że będzie się opłacać zorganizować loterię w której będziesz rozdawać statuetki z plexi jako nagrody? Czy może masz jeszcze inny pomysł? Każdy warto wziąć pod uwagę!

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja!

Wybrana lokalizacja powinna być w ramach dogodnego obszaru, dla osób które chciałbyś przyciągnąć do udziału w show. Możesz też alternatywnie porozmawiać z menadżerem hotelu, restauracji, lodziarni lub jeszcze innego lokalu – czasem skuszeni wizją tłumów będą chętni do tego, by tego dnia udostępnić swój parking.

Czas na reklamę!

Przede wszystkim chodzi o to, że trzeba będzie zareklamować się w dwóch grupach osób – muszą to być właściciele samochodów z jednej strony oraz goście pokazów samochodów, z drugiej. Zachęć do tego. by właściciele samochodów zarejestrowali się z wyprzedzeniem, abyś mógł mniej więcej określić jak dużo będzie osób, które się pojawią jako wystawcy na organizowanych targach. Warto też zachęcić potencjalnych ludzi zapraszanych na targi do zaznaczenia tej ważnej daty w swoich kalendarzach. Porozmawiaj z lokalnymi przedstawicielami mediów (zarówno radiowymi jak i telewizyjnymi) na temat tego, czy nie mogliby wspomnieć o Twoim pokazie na antenie.

Jedna jedna bardzo ważna wskazówka na koniec, o której absolutnie nie możesz zapomnieć. Chodzi o to, by zanim zrobisz jakikolwiek duży krok w organizacji – porozmawiać z lokalnymi władzami, aby mieć gwarancję, że nie będziesz mieć żadnego, nawet najmniejszego problemu jeśli chodzi o odpowiednie licencje i pozwolenia na zorganizowanie wydarzenia jakim jest auto moto show w twoim mieście. Nie rzadko potrzebne są dodatkowe zezwolenia nie tylko na samo zorganizowanie imprezy, ale też pozwolenia na serwowanie jedzenia lub alkoholu. Pomyśl też o tym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *