Jaki jest czas pracy kierowcy hotelowego?

Kierowca hotelowy przydaje się w każdym liczącym się obiekcie o odpowiednim standardzie. Świadczy on usługi nie tylko dla gości, ale również realizuje wiele codziennych zadań związanych z obsługą obiektu. Praca kierowcy hotelowego to całkiem przyjemna praca dla osób, które pewnie czują się za kółkiem, a dodatkowo lubią częsty kontakt z ludźmi.

Aby zostać kierowcą hotelowym trzeba mieć przede wszystkim doświadczenie i umiejętności, a także wysoką kulturę osobistą oraz umiejętności komunikacyjne. Kierowca hotelowy w niektórych hotelach jest do dyspozycji gości, najczęściej za dodatkową opłata. Jego zadaniem jest na przykład zawożenie gości na lotnisko, dworzec kolejowy lub w inne dowolne miejsce. Dzięki kierowcy hotelowemu goście mogą liczyć na profesjonalną usługę, co z pewnością przełoży się na ich wspomnienia po pobycie i będą polecali usługi hotelowe innym.

W jakich godzinach może pracować kierowca hotelowy?

Kierowca hotelowy pracuje najczęściej na podobnych warunkach, jak inni hotelowi pracownicy. W zależności od obiektu może to być umowa ze stałą pensją lub stawką godzinową. Poza tym, trzeba jednak pamiętać, że kierowcę obowiązują również normy i godziny pracy, jakie dotyczą wszystkich innych kierowców. Nie można więc pracować nieprzerwanie przez kilkanaście godzin. W przypadku hotelowego kierowcy nie ma jednak takiej obawy, najczęściej nie ma takiego natężenia obowiązków, aby cały czas przez wiele godzin być za kółkiem. Kierowca w hotelu nie musi również rozliczać się z czasu pracy przed inspekcją transportu drogowego, jego obowiązki zawodowe różnią się bowiem od tych, jakie mają zapisane w umowach zawodowi kierowcy, jeżdżący na długich trasach. Co więcej, jest to całkiem wygodna praca. Bardzo często łączona z innymi obowiązkami w hotelu. Jeśli jest małe natężenie gości, może się bowiem okazać, że kierowca przez wiele dni nie ma nic do roboty.

Kierowcy hotelowi dostępni w obiektach o dobrym standardzie

Obiekty, które posiadają kierowcę hotelowego, to najczęściej hotele o podwyższonym standardzie, które oferują gościom sporo usług dodatkowych i dbają na wiele sposobów o ich wygodę i komfort. Najlepsze hotele w Zakopanem i w innych górskich czy nadmorskich z pewnością oferują możliwość skorzystania z hotelowego kierowcy. To szczególnie wygodne dla tych gości, którzy przybyli do hotelu pociągiem czy samolotem i nie dysponują własnym środkiem transportu, z którego mogliby skorzystać w każdej chwili. Usługi kierowcy hotelowego w niektórych hotelach są wliczone w cenę pobytu, w innych natomiast trzeba za nie dodatkowo zapłacić. Jednak są to usługi, w które warto zainwestować. Dzięki temu nie trzeba korzystać z taksówek, tracić czasu na oczekiwanie na nie. Można się z kierowcą umówić na określoną godzinę i z pewnością będzie w tym czasie do dyspozycji konkretnego gościa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *