Jaki samochód wynająć do przewozu antycznych mebli z drewna?

s-2101-nellessen-1_3

Przed przeprowadzką do nowego domu lub po podjęciu decyzji, że najwyższy czas przenieść swoje biuro, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl nierzadko jest ta dotycząca kwestii, w jaki sposób przenieść cenne, antyczne meble bez żadnych uszkodzeń. Oczywiście to ważna kwestia, której nie można ignorować, ponieważ mamy tutaj do czynienia z bezcennym i nierzadko unikatowym przedmiotem. Nie są to np. nietypowe elewacje drewniane, które można wymienić na inne już na miejscu. Najlepszym sposobem, aby przetransportować swoje cenne meble jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, która dysponuje odpowiednią flotą pojazdów.

Zanim wybierzesz firmę

W internecie można znaleźć wiele rzetelnych i odpowiedzialnych firm wraz z danymi na temat sprzętu, jakim dysponują. Firmy te są bardzo profesjonalne, a ich pracownicy są bardzo dobrze wyszkoleni – dlatego są w stanie obsłużyć wszystkie rodzaje mebli, również te o podwyższonej wartości. Ale przed zatrudnieniem wybranej firmy, upewnij się, że jest on zarejestrowana ponieważ nigdy nie powinno się powierzać jakichkolwiek przedmiotów w ręce firmy, która nie posiada jakiejkolwiek identyfikacji. Mądrze jest też wykorzystać osobiste rekomendacje od znanej osoby lub autentycznego autorytetu, która ma już doświadczenie w tym temacie. Lepiej więc jest uzyskać odpowiednie informacje na temat firmy jeszcze przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy.

Budżet

Przy wynajmie firmy należy omówić ostateczny koszt, a może nawet warto postarać się zniżkę. Można zapytać o opłaty wcześniej, także dlatego, że większość z tych firm dostarczy Ci wykaz bezpłatnej wyceny cenowej. Można je dzisiaj znaleźć także na stronach internetowych – co jest wielkim ukłonem w stronę wygody użytkownika, bo dzięki temu można stworzyć swój własny preliminarz budżetowy zgodnie z oczekiwaniami już wcześniej.

Profesjonalizm

Przy wynajmie firmy, poproś o pisemną gwarancją bezpieczeństwa dla mebli. Zapytaj o czasie dostawy do miejsca przeznaczenia. Byłoby lepiej, gdyby poprosił też pracowników firmy o to, by spakowali twoje meble, aby uniknąć uszkodzeń. Tak jak wspominaliśmy – ich pracownicy są przeszkoleni do pakowania mebli tego rodzaju w sposób profesjonalny. Postaraj się też być obecny w czasie załadunku i upewnij się, że wszystkie rzeczy zostały załadowane.

Jeśli chodzi o sam samochód to powinien on być dostosowany do przewożenia tego rodzaju mebli. To znaczy, że:

– są to samochody do 3,5 tony, gdyż takie mogą wjeżdżać na osiedla
– są to pojazdu typu kontener jak np. Mercedesy Sprinter – w których można w bezpieczny sposób spakować antyczne umeblowanie mieszkania za jednym zamachem
– są to samochody posiadające napęd na tylne koła i duża zwrotność, dzięki czemu bezpiecznie poruszają się w kierunku celu – z minimalnie obniżoną szansą na uszkodzenie mebli.

Uwaga – warto również zapytać firmy czy dysponuje samochodem wyposażonym w windę, dzięki której można jeszcze większą pewność co do tego, że drogocenne meble nie ulegną uszkodzeniu. Jeśli weźmiesz te wszystkie wskazówki pod uwagę – na pewno ukochane i drogie meble dotrą na miejsce bez żadnego uszczerbku.

Jeden komentarz dla wpisu “Jaki samochód wynająć do przewozu antycznych mebli z drewna?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *