Jakie gadżety sprawdzą się w samochodzie?

Mobile phones in the car

W obecnych technologicznych trendach jest wiele urządzeń, które są wielofunkcyjne, a także przydają się w określonych sytuacjach. Motoryzacyjnych gadżetów jest spora ilość, ale w poniższym artykule przyjrzymy się tylko tym, które będą mogły znaleźć swoje zastosowanie w samochodzie. Jakie to urządzenia? Kilka z nich przedstawimy w poniższym artykule.

Kamera samochodowa

Najpopularniejsze urządzenie, które używa się w samochodach. Obecnie wiele kierowców nie wyobraża sobie nie posiadać jej w swoim aucie. Przede wszystkim stanowi zabezpieczenie dla nas. W jaki sposób? Na drodze dzieją się nieprzewidywalne sytuacje, a rejestrator nagrywa wszystko, co dzieje się na niej. Są to zazwyczaj wypadki, stłuczki, czy kolizje. Niekiedy sami uczestniczymy w takich zdarzeniach, a innym razem jesteśmy jego świadkiem. Posiadają również wiele funkcji, które są przydatne podczas codziennej jazdy, np. tryby pracy – parkingowy lub nocny. Pierwsza z opcji pozwala na nagrywanie tylko i wyłącznie po wykryciu ruchu lub wstrząsów (G-Sensor – czujnik wstrząsów). W dodatku ma również wiele dodatkowych opcji, np. WiFi czy GPS. Wiele kierowców ceni sobie rejestrator jazdy jako idealny gadżet na co dzień. Polecamy SmartCams kamerki do samochodu, gdzie znajdziesz z pewności rejestrator wysokiej jakości.

Nawigacja

Często kierowcy jako dodatkowe urządzenie w swoim samochodzie wybierają właśnie nawigację. Jednak nieco nowsze marki samochodów posiadają już wbudowany GPS, więc nie stanowi to konieczności, aby zaopatrzyć się w kolejne urządzenie. Gdy jednak w samochodzie nie mamy nawigacji, sięgamy po telefon komórkowy lub decydujemy się na zakup osobnego sprzętu. Inną ciekawą opcją jest zakup kamery samochodowej, która w swoich dodatkowych funkcjach posiada właśnie GPS. Dlaczego? Mamy dwa urządzenia w jednym. Zapisuje naszą trasę, pokazuje dokładny pomiar prędkości oraz wyznacza, jak najlepszą drogę we wskazane miejsce. Gdy chcemy zdecydować się na samą, osobną nawigację wybierzmy urządzenie, które jest niezawodne i w dodatku sprawi, że trasa stanie się przyjemna oraz bezpieczna.

Kamera cofania lub czujniki parkowania

Oba urządzenia sprawiają, że manewr parkowania, jak i cofania jest łatwiejszy oraz bezpieczniejszy. Nie powodują niepotrzebnych kolizji oraz kontaktów z różnymi przeszkodami. Jednak to, na które dokładnie urządzenie się zdecydujemy, zależy tylko i wyłącznie od nas. Wiele osób ceni sobie kamerę samochodową za wygodę i precyzyjny obraz, jeśli dany model posiada opcję z wyświetlaczem. Tutaj nie należy martwić się, że jesteśmy zmuszeni do zakupu kolejnego urządzenia z ekranem. Możemy zsynchronizować kamerę z wyświetlaczem wewnątrz auta (są to zazwyczaj radia LCD). To także możliwość wyboru zestawu, gdzie kamera samochodowa wbudowana jest w lusterko wsteczne. Ułatwia to zdecydowanie rozmieszczenie gadżetów w aucie oraz zyskamy dodatkowo wolną przestrzeń. Jednak czujniki parkowania to również częsty wybór przez kierowców. Wówczas jesteśmy zmuszeni przygotować specjalne otwory, w których znajdą się czujniki. Poprzez sygnał ostrzegawczy poinformuje nas, że zbliżamy się do danego samochodu. Nie zawsze są to jednak precyzyjne urządzenia, ponieważ sygnalizują obiekty wokół zbyt wcześnie. Z kolei dołączony niekiedy do zestawu ekran nie pokazuje obrazu z tyłu pojazdu, a jedynie cyfrowe linie.

Źródło zdjęcia: freepik.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *