Jesteś kierowcą na trasach międzynarodowych? Sprawdź, kiedy należy ci się zwrot podatku!

driver-1149997_1920

Zawód kierowcy na trasach międzynarodowych to bardzo wymagające zadanie. Do obowiązków takiego specjalisty należy między innymi transportowanie wyrobów gotowych i surowców, sama kontrola pojazdów mechanicznych i ich bezpieczeństwa oraz przeprowadzanie konserwacji zapobiegawczej. Ważnym zadaniem jest także planowanie tras i harmonogramów realizacji dostaw.

Nic więc dziwnego, że jest ciągłe zapotrzebowanie na takich profesjonalistów i w sieci można co chwilę zobaczyć oferty firm poszukujących doświadczonego kierowcę ciężarówki, który będzie w bezpieczny i terminowy sposób obsługiwać międzynarodowy dział logistyki.

Kierowca na trasach międzynarodowych – obowiązki

Przygotuj się na transportowanie ważnych dla firmy materiałów. Przed każdą trasą będziesz musiał sprawdzać kompleksowo pojazdy – tym ich elementy mechaniczne i kwestie dotyczące bezpieczeństwa. Będziesz też musiał przeprowadzać konserwację prewencyjną, planować trasy. Jednym z twoich obowiązków będzie także uzupełniać dzienniki w których będziesz pisał dane na temat swojego odpoczynku i ile kilometrów spędziłeś w trasie, by wszystko było zgodne z ustawami i normami. Będziesz też odpowiadał za każdy proces załadunku i rozładunku. Musisz bezwzględnie przestrzegać zasad i przepisów dotyczących jazdy na ciężarówkach (wielkość, waga, oznaczenia trasy, okresy parkowania i przerwy) oraz zasad i procedur narzuconych przez firmę, dla której pracujesz. Nie możesz też zapomnieć o tym, by zgłaszać wady, wypadki lub naruszenia.

Wymagania

By być dobrym kierowcą na trasach międzynarodowych dobrze jest mieć wcześniejsze oświadczenie w pracy jako kierowca ciężarówki na lokalnym bądź krajowym obszarze. Ważne jest też mieć doświadczenie z elektronicznym sprzętem i oprogramowaniem (GPS, jednostki AVL, CB itp.). Oczywiście liczy się też zdolność do prowadzenia samochodu przez wiele długich godzin i szeroka znajomość zasad i przepisów dotyczących prowadzenia pojazdów ciężarowych. Winna cię także charakteryzować zdolność do obsługi niespodziewanych sytuacji (ruch, warunki pogodowe itp.).

Jak widać praca kierowcy na trasach międzynarodowych to liczne wymagania i jeszcze obowiązków – nie można jednak zapomnieć o profitach tego zawodu, a może nim być zwrot podatku z Austrii. Nie należy się on wszystkim, ale ci którzy są uprawnieni do jego pozyskania nie powinni tego lekceważyć ale ubiegać się o swoje.

Kto ma prawo do zwrotu podatku?

Jeśli pracujesz bądź pracowałeś za granicą jako kierowca na trasach międzynarodowych możesz odzyskać większość zapłaconego przez pracodawcę podatku – jest to możliwe jeśli jesteś zatrudniony przez niemieckiego pracodawcę – legalnie i wtedy, gdy pracodawca faktycznie wywiązuje się z obowiązku podatnika i wszystko płaci regularnie.

Najlepiej jednak będzie, aby nie walczyć o zwrot podatku – w tym między innymi o skompletowanie wszystkich potrzebnych dokumentów samodzielnie. Zawsze lepiej będzie skorzystać z pomocy doświadczonego biura podatkowego, dzięki czemu cały proces będzie miły, szybki i bez komplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *