Jesteś operatorem telepromptera i chcesz kupić swój pierwszy sprzęt? Te podstawowe wskazówki powinny Ci pomóc!

Pierwszym z faktów jest to, jak wybrać teleprompter z którym będziesz pracować i zwykle świadczyć swoje usługi. Tutaj zdecydowanie jest kilka kluczowych pytań, które musisz przemyśleć przy zakupie telepromptera, niezależnie od:

  • preferowanego producenta,
  • budżetu,
  • istniejącego sprzętu,
  • wymagań dotyczących monitowania.

Zanim cokolwiek postanowisz najlepiej będzie dotrzeć do samego źródła – to znaczy do firmy, która zajmuje się od lat projektowaniem teleprompterów i doradztwem. Jeśli więc nadal nie będziesz pewien, czego chcesz lub czego potrzebujesz po przeczytaniu tego artykułu, zadzwoń do jednego z pracowników takiej firmy, która zapewnia prompter wynajem warszawa a na pewno z przyjemnością Ci doradzi. Wyjaśni bardzo wyraźnie, dlaczego ten a nie inny model oferuje najlepsze dostępne rozwiązanie i cenę, niezależnie od Twoich wymagań i budżetu.

Jakiego zakresu funkcji telepromptera potrzebujesz?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś rozważyć, jest odległość twojego prezentera od telepromptera, aby pomóc określić, jaki rozmiar telepromptera będziesz potrzebował znajdź producenta, który oferuje najszerszą gamę rozmiarów monitorów dostępnych na rynku, dzięki czemu można mieć pewność, że w takiej ofercie z pewnością uda się znaleźć teleprompter dostosowany do Twoich potrzeb. Należy jednak pamiętać, że niezależnie od wybranego rozmiaru i producenta, należy sprawdzić, czy urządzenie będzie kompatybilne z:

  • aparatem,
  • obiektywem,

A skąd wiedzieć czy wybrany rozmiar telepromptera będzie działał w połączeniu z aparatem, obiektywem i statywem?

Główne pytanie dotyczące kompatybilności sprzętu jest jednoznaczne – czy głowica statywu ma wystarczającą ładowność dla wagi kamery i obiektywu oraz wybranego telepromptera? Jest wielu kupujących którzy po raz pierwszy zwykle pracują z małymi kamerami i głowicami statywowymi i nie mają niczego odpowiedniego dla tej wagi telepromptera. Z tego powodu solidni producenci dodają własną ofertę niedrogich statywów, które są tak zaprojektowane, aby zapewnić wystarczającą ładowność dla każdej z takich jednostek.

Drugie pytanie dotyczy tego, czy można ustawić kamerę i obiektyw w tylnej części telepromptera, tak aby linia wzroku prezentera patrzyła bezpośrednio w kamerę. Będzie to zależało od konkretnej kamery i obiektywu, a także od elastyczności systemu montażu w wybranym systemie telepromptera. Mówiąc ogólnie, twój aparat, obiektyw, statyw i teleprompter powinny być w podobnej proporcji, aby dobrze ze sobą współpracować.

Specjaliści od telepromptingu projektują tak swoje telepromptery, aby zaspokoić możliwie jak najszerszy zakres kombinacji sprzętu. Takie telepromptery posiadają płyty montażowe do kamer, które mogą przesuwać kamerę / obiektyw w dowolną stronę i z dala od osłony telepromptera, w celu dostosowania do różnych długości kamery / obiektywu. Te płyty montażowe pozwalają również na to, że można je podnieść w górę w przypadku, gdy potrzebna jest dodatkowa wysokość pionowa. Na koniec warto też szukać takich teleprompterów, które dają możliwość zmiany wysokości osłony telepromptera, dzięki czemu idealnie można je dopasować do obiektywu aparatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *