Jesteś właścicielem myjni samochodowej? Szanuj wodę!

Recykling ścieków z myjni samochodowych jest często pomijanym sposobem na obniżenie kosztów, zapewnienie zrównoważonego rozwoju firmy i pomoc w ochronie środowiska. Dowiedz się więcej o korzyściach z oczyszczania ścieków z myjni samochodowej i o tym, jak działa ten proces.

Dlaczego to robić?

Nie jest tajemnicą, że ludzie zużywają miliony litrów wody dziennie. Typowy biznes właściciela myjni wypompowuje od 10 do 15 litrów “brudnej” wody przy każdym cyklu. Co by było, gdyby można było odzyskać część tej wody na kolejne mycie? Większość właścicieli firm nie zdaje sobie sprawy, że jest to prosty sposób: za pomocą maszyny odwadniającej znanej jako prasa filtracyjna i poprzez specjalny zmiękczacz wody.

Istnieje wiele modeli takich filtrów dostępnych w różnych rozmiarach i konfiguracjach. Oczyszczanie ścieków w myjniach może pomóc obniżyć koszty, potencjalnie obniżając koszty utylizacji. Ponadto stosowanie systemów filtracji wody powstrzymuje ewentualne ograniczenia użytkowania nałożone na firmę i zapewnia korzyści środowiskowe temu obszarowi, zwiększając naturalny przepływ i wzrost lokalnych ekosystemów.

Proces recyklingu wodnego

najlepszej jakości rury do kanalizacjiRecykling wody wykorzystuje maszyny filtrujące do oddzielania cieczy od ciał stałych. Prasy filtracyjne można zakupić jako nowe lub przebudowane urządzenia. Zamiast wchodzić do kanalizacji lub wychodzić do otoczenia, do maszyny filtrującej dostaje się woda zawierająca cząstki brudu, błota i innych zanieczyszczeń.

Do 50% “brudnej” wody przechodzi proces filtracji ciśnieniowej, a niepożądane zanieczyszczenia są usuwane z wody. Co najważniejsze, proces odwadniania często utrzymuje środki czyszczące w filtracie dla dodatkowych zastosowań. Dzięki utrzymywaniu brudnej wody w lokalnym ekosystemie operatorzy myjni mogą wykorzystać opłacalne rozwiązanie, które jednocześnie przyniesie korzyści ich otoczeniu.

Dla właścicieli firm, którzy chcą pewnego dnia rozszerzyć działalność, oczyszczanie ścieków z myjni samochodowej za pomocą prasy filtracyjnej jest niczym więcej niż takim opłacalnym rozwiązaniem. Jest dzisiaj już wielu producentów którzy zapewniają takie rozwiązania filtracyjne wykonane z wysokiej jakości części. Szukaj takich, których wiedza jest wynikiem wieloletniego doświadczenia – bo oni są gotowi dostosować idealne rozwiązanie do oczyszczania ścieków dla Twojej firmy.

Szukaj firmy takiej jak prosto z kranu czyli:

  • pasjonatów mądrego zużywania wody
  • innowatorów koncentrujących się na obsłudze klienta i zawsze starających się przekraczać oczekiwania
  • świadomie ekologicznej firmy, w której ludzie są energiczni i zainspirowani do tego, aby dokonać zmian na naszej planecie, pomagając utrzymać nasze wspólne, skończone zasoby wodne w czystości i użyteczne dla przyszłych pokoleń.

Tylko tacy producenci potrafią zaoferować niestandardowy sprzęt do oczyszczania wody i ścieków. Żyją maksymą „razem możemy coś zmienić”. Możesz więc poprzez taką mądrą decyzję zrobić coś dobrego dla świata i dla swoich finansów – jak więc sobie tego odmówić? Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *