Kalendarze dla fanów motoryzacji „od kuchni” czyli jak modelka powinna przygotować się do zdjęć?

big_thumb_c8752c992490fa2ce8e06fb478426597

Praktyka – praktyka – praktyka! Nawet najlepsze modelki spędzają czas przed lustrem – ćwicząc mimikę i pozują do przygotowania się do sesji zdjęciowej z samochodami. Ważne jest, aby wiedzieć, jak twoja twarz się prezentuje, gdy się uśmiechasz, lub śmiejesz, lub marszczysz lub przybierasz jeszcze inny jej wyraz. Ważne jest, aby wiedzieć jak twoje ciało czuje się, kiedy opierasz się w dany sposób o samochód – nawet najpiękniejszy makijaż i najlepsza depilacja laserowa nie wystarczą. Musisz nad nim panować!

Praktykuj wyraz twarzy przed lustrem – dowiedz się, jak Twoja twarz wygląda ozdobiona doskonałym uśmiechem – bez dziąseł, otwartych oczu – nie mrugaj. Czasem ma się tylko migawek, a zdjęcie musi być doskonałe. Najlepiej jeśli ćwiczysz postawy ciała bez ubrań – musisz nauczyć się, jak położyć ręce i sprawić by wyglądały atrakcyjnie. Depilacja dokładna jest niezbędna – modelki używane do zdjęć w kalendarzach dla panów zwykle są naprawdę kuso ubrane – o ile w ogóle i nic nie może zepsuć ogólnego efektu. Czasem dla podniesienia promiennego wyglądu może się też przydać mezoterapia igłowa.

Jeśli się o to postarasz – nawet jeśli depilacja laserowa przeciwskazana będziesz o wiele bardziej pewna siebie, jeśli możesz wykonać pewne podstawowe założenia samodzielnie. Przejrzyj aktualne czasopisma w poszukiwaniu pomysłów na pozy, które obierzesz kręcąc się wokół szalenie pięknego i szalenie modnego samochodu. Musisz przyciągać tak samo dużo uwagi jak ono – ni mniej, ni więcej. Tak potrafią robić prawdziwe profesjonalistki. Jesteś jedna z nich?

Co dalej?

Przejrzyj swoje stroje i spisz szczegółową listę stylów i kolorów, które dobrze ci pasują. Dodaj do swojej listy dodatkowe buty i akcesoria. Na sesję zdjęciową lepiej nie przynosić biżuterii, chyba że fotograf lub klient wyraźnie sobie tego zażyczy. Pamiętaj na sesji do moto kalendarza tak samo jak sam samochód jesteś produktem – nie możesz podnosić swojej wartości i odwracać uwagi biżuterią. Przy okazji – pomyśl o rekwizytach, które możesz dostosować do swoich strojów. To sprawia, że zdjęcie jest bardziej wiarygodne, a także daje jakiś pomysł na to, co możesz zrobić z rękami oprócz opierania się o maskę samochodu.

3 dni przed zdjęciami

Depilacja powinna odbywać się na 3 dni przed sesją (sprawdź wolne terminy na stronie akademiazdrowejskory.pl). Jeśli będziesz mieć założone stroje kąpielowe lub bieliznę, upewnij się, że nie zapomniałaś o linii bikini. Jest to również czas, aby upewnić się, że Twoje włosy są pod kontrolą. Sprawdź włosy! Jeśli minęło trochę czasu, to już czas by poprawić ich kondycję. Po prostu upewnij się, że fryzjer wie, że tym razem nie może się nie udać. Jeśli włosy są suche, możesz zdecydować się na zabiegi głębokiego kondycjonowania. Jeśli farbujesz włosy, odśwież je, by nie było żadnych odrostów.

Uwaga: teraz nie jest to najlepszy czas, aby wypróbować nowy kolor włosów / styl lub zabiegi kosmetyczne! Jeśli kolor nie wyjdzie zgodnie z planem lub skóra zostanie podrażniona, ponieważ zareagujesz na nowy środek czyszczący, nie będziesz wyglądać najlepiej! Zadzwoń do swojego fotografa. Bardzo ważne jest, aby zadzwonić i potwierdzić datę i godzinę oraz listę strojów – style, kolory i rekwizyty.

Jeden komentarz dla wpisu “Kalendarze dla fanów motoryzacji „od kuchni” czyli jak modelka powinna przygotować się do zdjęć?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *