Myślisz o diecie ketogenicznej? Przygotuj się dla rezultatów!

Dieta ketogeniczna była jedną z najpopularniejszych diet w 2019 roku i nic nie wykazuje żadnych oznak zaprzestania tego trendu. Wielu pacjentów z padaczką zaobserwowało zmniejszenie objawów podczas stosowania diety ketogennej lub zbliżonej do ketogennej. Inni chwalili dietę za to, że pomogła im w znacznym stopniu zrzucić znaczną wagę w krótkim czasie, jednocześnie zwiększając ich energię.

Dla tych, którzy chcą wskoczyć w keto, dieta wymaga pewnego przygotowania, zanim osiągnie pełną prędkość. Ale odrobina prac przygotowawczych zapewni ci przewagę i może pozwolić Ci zobaczyć wyniki szybciej niż się spodziewałeś

Oto wszystko, co musisz wiedzieć na początek.

Czym jest dieta ketogeniczna?

Styl życia keto, niezależnie od tego, czy stosuje się go w celu zmniejszenia masy ciała czy ze względów zdrowotnych, nie należy lekceważyć. Keto wymaga eliminacji złożonych węglowodanów, a także zbóż, cukru, owoców i bulw, takich jak słodkie ziemniaki. Polega na dużej ilości w diecie mięsa, zielonych liści, warzyw nadziemnych, orzechów, tłuszczów, olejów i alternatywnych substancji słodzących.

Według ekspertów mniej niż 15 gramów węglowodanów jest optymalnych dla osób, które chcą wysłać swoje ciała w ketozę.

Jak działa?

Eliminując węglowodany, ciało wchodzi w ketozę, proces, w którym ketony powstają w wyniku rozkładu tłuszczów w wątrobie. Z kolei ciało przechodzi w stan metaboliczny poprzez głód węglowodanów. Zasadniczo gdy odbywa się ketoza spalasz tłuszcz zamiast energii.

Jak rozpocząć dietę ketogeniczną?

Przed wskoczeniem na modę ketonową eksperci zdrowia zalecają porozmawianie z lekarzem lub innym pracownikiem służby zdrowia, aby upewnić się, że nie wystąpią niepożądane reakcje ani skutki uboczne.

Jeśli zastanawiasz się nad wprowadzeniem jakiejkolwiek diety, najpierw porozmawiaj o tym z lekarzem. Dieta może być szkodliwa, jeśli masz chorobę nerek, wątroby lub serca. Jeśli cierpisz na cukrzycę lub nadciśnienie i przyjmujesz leki, powinieneś pozostawać w bliskim kontakcie ze swoim lekarzem, aby monitorować zmiany i dostosowywać leki w razie potrzeby.

Planowanie i przygotowanie

Po prostu nie da się tego obejść – dieta ketogeniczna wymaga dużej ilości planowania i przygotowania zanim w to wejdziesz. Nie tylko będziesz chciał wyeliminować żywność z diety, ale także będziesz musiał nauczyć się gotować z użyciem produktów zgodnych z tym, a także jak korzystać z substytutów pieczywa, przekąsek i innych przyjemności.

Trudniej jest zarządzać swoją dietą, ponieważ być może będziesz musiał poświęcić więcej czasu na obliczanie spożycia węglowodanów i spędzać dużo czasu na planowaniu posiłków i rozważaniu jedzenia, które jesz.

Zaopatrzenie szafek zarówno książkami kucharskimi dotyczącymi diety, jak i składnikami do realizacji przepisów może pomóc w wyeliminowaniu stresu związanego z „ketonowaniem”. Zbadanie przepisów zgodnych z keto, a także nauka czytania etykiet pułapek, takich jak ukryty cukier, również zapewni sukces w planie ketonowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *