Czym kierować się przy wyborze pomocy drogowej?

Nawet jeżeli jesteś wyjątkowo dobrym kierowcą, zawsze jeździsz według ustalonych przepisów drogowych i dodatkowo jesteś wyjątkowo ostrożny, czasami nie da się uniknąć kolizji na drodze, która może być spowodowana śliską nawierzchnią bądź nieprawidłową jazdą innych kierowców uczestniczących w ruchu drogowym. Dlatego właśnie w przypadku nawet najmniejszej kolizji drogowej, może być potrzebna pomoc drogowa czy to w postaci holowania czy lawety, która odwiezie samochód do najbliższego warsztatu samochodowego. Tutaj warto zwrócić uwagę na renomę i opinie o pomocy drogowej, którą wzywamy na miejsce wypadku, albowiem wiele firm holowniczych wykorzystuje zaistniałą sytuację, naliczając zbyt wysokie opłaty za holowanie bądź odsyłają samochód do drogich warsztatów naprawczych.

Zanim wybierzesz pomoc drogową

Zanim wybierzesz pomoc drogową, sprawdź najważniejsze wskazówki, dzięki którym twój wybór na pewno będzie dobry, a za usługę holowania i naprawy samochodu nie zapłacisz majątku. Tutaj liczy się przede wszystkim zaufanie, dlatego warto mieć jedną zaufaną firmę w razie wypadku, do której będziemy mogli zadzwonić o każdej porze dnia i nocy. Pomoc drogowa Warszawa 24h to usługa większości firm holowniczych, jednak każda z nich rządzi się swoimi prawami i funkcjonuje według innych zasad. Dlatego zanim oddasz klucze swojego samochodu kierowcy auta holowniczego, powinieneś mieć pewność i zaufanie, że auto trafia w dobre ręce.

Czy polisa ubezpieczeniowa obejmuje pomoc drogową?

Zanim w ogóle zainteresujemy się pomocą drogową i zamawianiem lawety, warto sprawdzić czy ubezpieczenie samochodowe które opłacamy ma w pakiecie także pomoc drogową. Jeżeli tak jest, usługa holowania jest wliczona w pakiet i w razie wypadku wystarczy zadzwonić do swojej firmy ubezpieczeniowej, aby ona zamówiła lawetę na miejsce zdarzenia. W takiej sytuacji holowanie samochodu i jego koszt stoi po stronie firmy ubezpieczeniowej, a my nie płacimy za nią z własnej kieszeni.

Ile kosztuje holowanie, kiedy nie ma go w polisie ubezpieczeniowej?

Jeżeli twoja polisa ubezpieczeniowa nie posiada usługi holowania samochodu w przypadku kolizji na drodze bądź innego zdarzenia, w skutek którego samochód został uszkodzony, warto zapoznać się z cennikiem firm holowniczych w Warszawie. Nawet jeżeli pomoc drogowa Warszawa 24 przyjedzie na miejsce zdarzenia, nie należy oddawać kluczyków i pojazdu pod opiekę kierowcy lawety, zanim nie zapoznamy się ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi kosztów związanych z holowaniem i naprawą pojazdu.

Holowanie i naprawa samochodu w jednym

Wiele firm świadczących usługi holowania, posiada także własne warsztaty samochodowe, w których naprawia samochody powypadkowe. Jeżeli zdecydujesz się na kompleksowe usługi holowania wraz z naprawą samochodu, upewnij się że koszt całości usług nie przekroczy twojego budżetu, a firma holownicza nie wykorzysta nagłej sytuacji, w której dochodzi do wypadku, aby naciągnąć cię na dodatkowe opłaty za ukryte w umowie usługi. Warto jeszcze przed odholowaniem pojazdu poprosić o umowę oraz wstępny kosztorys holowania i naprawy pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *