Czym się kierować przy wyborze skupu aut?

Sprzedaż samochodu do skupu jest wygodna, zajmuje niewiele czasu, a gotówka wypłacana jest w dniu podpisania umowy. Nie wszystkie skupy są jednak godne zaufania i szanują swoich klientów, jak jednak wybrać właściwą placówkę? Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę?

Skup musi być legalny

Nielegalnie działające szroty mogą się na pierwszy rzut oka wydawać całkiem korzystne dla kierowcy, bo formalności są mocno uproszczone, a kwota, jaką można dostać na takim złomowisku, przewyższa stawki oferowane przez legalnie działające firmy. Nie jest to jednak jakoś przesadnie wysoki zysk, za to można dzięki takiej transakcji narazić się na poważne kłopoty.

Legalny skup prowadzi swoją działalność w oparciu o licencje oraz zezwolenia, co daje sprzedającemu gwarancję, że po przekazaniu auta nie będzie miał on z tego tytułu żadnych przykrości. Z ofertą można się zapoznać na przykład tutaj: https://skupautzagotowke.net/.

Jak wygląda wycena?

Skup chce oczywiście na przejętym samochodzie zarobić, ale to nie wyklucza uczciwych stawek dla klientów. Warto sprawdzić, jak przebiega proces wyceny samochodu i co dokładnie jest brane pod uwagę. Coraz więcej skupów daje klientom wstępną wycenę na podstawie przesłanych w formularzu online zdjęć oraz opisu, i co istotne, taka wycena nie jest w żaden sposób wiążąca – kierowca może przyjąć ofertę skupu, ale nie musi, i skup nie ma prawa zmuszać go do podpisania umowy.

Jak wyglądają formalności?

W skupach sprzedaż samochodu wygląda zwykle dość prosto. Po oględzinach i wycenie wystarczy się zgodzić na ustaloną kwotę i już można podpisywać umowę. Klient powinien mieć czas na to, by zapoznać się z dokumentami, a żaden zapis w umowie nie może budzić wątpliwości. Ważną kwestią jest ubezpieczenie OC – skupy zwykle rozwiązują polisę, dzięki czemu kierowca może odzyskać niewykorzystaną część składki.

Transport i płatności

Jeśli klientowi zależy na płatności w gotówce, powinien zajrzeć tam: https://skupautzagotowke.net/skup-aut/zabrze/. Dobry skup do razu wypłaca pełną kwotę, nawet jeśli pojazd ma wyższą wartość. I zawsze zapewnia darmowy transport – po używane auto przyjeżdża laweta, w dogodnym dla klienta terminie, oczywiście jeśli miejsce odbioru znajduje się na terenie obsługiwanym przez dany skup.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *