Kilka sposobów na podniesienie wizualnej wartości swojego samochodu

img_3448

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak można sprytnie podnieść wizualną wartość swojego samochodu? Może pytanie jest odrobinę banalne, ale z biznesowego punktu widzenia może mieć ogromną wartość. Starzy handlarze od zarania dziejów mają swoje pomysły na to, jak sprawić by auto wyglądało na młodsze, bardziej zadbane, mniej zużyte. Jeśli zamierzasz sprzedać samochód, nie ryzykuj, że z powodu złej estetyki nie uda się go “dobrze” sprzedać.

Znamy kilka prostych sztuczek na to, jak odnowić auto i nadać mu pewnych cech szczególnych. Przeczytaj!

  • W pierwszej kolejności przyjrzyj się i sam sobie odpowiedz: co konkretnie chciałbyś w nim zmienić? Może są jakieś mankamenty typu wgniecenia, zadrapania, odpryski lakierów, zarysowania, jakie mogłyby świadczyć o tym, że kiedyś miałeś stłuczkę? Jeśli tak, do boju – odwiedź jakiś renomowany serwis i poproś o usunięcie szkody. Nie zawsze jest to tania opcja, ale wiedz, że niektóre zabiegi to stosunkowo prosta sprawa rzędu np. 200 zł, przy czym Ty sprzedasz samochód nawet o 1000 zł więcej, niż zrobiłbyś to normalnie!
  • Koniecznie zadbaj o to, by Twój pojazd nęcił swoim wyglądem potencjalnego klienta, a nie odpychał go! Pojedź na myjnię, porządnie wymyj i wypłucz. Świetnie sprawdza się tu woskowanie, które nada eleganckiego połysku i sprawi, że auto będzie wyglądać na nowsze, co z kolei kojarzy się z mniejszym jego zużyciem.
  • Ciekawą opcją jest zastosowanie tzw. optycznego tuningu. Pamiętaj jednak, by nie przesadzić! Ciekawym i jednocześnie bardzo trendy rozwiązaniem jest oklejanie karoserii karbonowymi foliami, czarnym bądź białym matem lub standardowymi kolorami z połyskiem. Należy też dobrać duże koła. Od pewnego momentu modny jest też tzw. “german style”, czyli mocno obniżone auto bez listew i przetłoczeń. Konieczne są też szerokie felgi i niskoprofilowe opony. Ciekawą opcją jest też duży spojler i sportowy wydech. Tuning optyczny to także alufelgi.
  • Jeszcze inną formą odnowienia starego samochodu jest zastosowanie triku z oryginalną tablicą rejestracyjną. Istnieją firmy, które oferują specjalne ramki z miejscem na cienką listewkę, na której może znajdować się subtelna reklama lub po prostu wykreowany przez nas napis. Współczesna technologia pozwala już na tworzenie efektów w wyrazistej, wyróżniającej się jakości. Zawsze możesz wykreować własny, ciekawy napis, jaki przyciągnie uwagę klienta. Takie szczególne możliwości daje np. firma UNITAL (sprawdź ofertę firmy na stronie www.unital.com.pl), która oferuje tworzenie oryginalnych, ciekawych listewek, które z łatwością, umieścisz w specjalnej, również dostępnej ramce.

Przykład z życia wzięty

A teraz krótka wizualizacja… Wyobraź sobie, że chcesz sprzedać swoje stare auto. Tylko wiesz, że stan techniczny pojazdu nie jest najlepszy. Postanawiasz więc, troszkę go przerobić. Okazuje się, że starego “złoma” powstaje całkiem ciekawe autko – duży spojler, bajeranckie lusterka, sportowy wydech. Przyjeżdża do Ciebie klient, ogląda Twoje cacuszko i wzdycha… Ty, dobrze wiesz, że taki bajerancki, nowoczesny samochód to marzenie niejednego młodego człowieka. Zastanawia się, wzdycha, myśli. Dzwoni do żony, która absolutnie odmawia. Klient odjeżdża. I co? Nie sprzedałeś…

A teraz druga sytuacja: Przyjeżdża ten sam klient z tym samym potencjałem do zakupu. Zastanawia się, wzdycha, myśli… ale Ty, masz już przygotowany tajny, awaryjny plan! Mówisz do klienta “Coś Panu pokażę…” Ciągniesz go lekko do tyłu i wskazujesz a to na koło, to na nadkole… a ten “przypadkowo” zauważa listewkę z napisem “I już jestem Twój”. Tym razem Twój klient już jest pewien! Wie czego chce! To naukowo potwierdzony chwyt psychologiczny! – Jeśli w kimś drzemie potencjał do zakupu danego przedmiotu, nie można go uśpić! Musisz pomóc swojemu klientowi – konieczna jest wizualizacja danego przedmiotu na jego własność. Musi się poczuć właścicielem samochodu. Jeśli, wyobrazi sobie samego siebie za kółkiem pięknego, wymarzonego autka, nie będzie odwrotu! Polecamy zakup listewki z możliwością wykreowania takiego właśnie skromnego napisu i zastosowania powyższej techniki 🙂 Życzymy powodzenia.

Polecamy:
Części tuningowe – podrasuj swojego Mercedesa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *