Kobieta za kierownicą! Takie zdanie budzi mnóstwo konotacji, pozytywnych i negatywnych. Część populacji jest przekonana, że kobieta jest o niebo lepszym kierowcą niż mężczyzna, a część wręcz odwrotnie. Prawda jak zwykle leży po środku.
W dzisiejszym świecie kobiety nie tylko używają samochodów do transportu, ale bardzo często uzyskują uprawnienia kierowcy zawodowego i w ten sposób zarabiają na życie. Ich praca niczym się nie różni od takiej samej wykonywanej przez mężczyznę. Kobiety są kierowcami taksówek, samochodów dostawczych, pojazdów komunikacji miejskiej. Najrzadziej można je spotkać jako kierowcę tira, ale to wynika ze specyfiki tego zawodu. Kobieta doskonale sobie radzi w tym zawodzie, niczym nie odbiega umiejętnościami od mężczyzny. Jedynym elementem, który jest odrobinę odmienny to fakt, że kobieta kierowca zawodowy, przed udaniem się do pracy odrobinę dłużej zastanowi się, jak się do niej ubrać.
Atrybutem kobiety jest oczywiście but na obcasie. Jasne jest, że kierowca zawodowy musi wziąć po uwagę wygodę podczas wielogodzinnej podróży i raczej nie zobaczymy w tej sytuacji kobiety na szpilkach. Ale dotyczy to wszystkich kobiet za kółkiem. W butach na wysokim obcasie po prostu bardzo źle prowadzi się auto. Jest to oczywiście możliwe, niewiele kobiet zmienia obuwie podczas jazdy, niemniej raczej stosowane podczas krótkich tras w mieście i raczej nigdy, gdy wyruszamy w długą podróż.
Pozostałe części garderoby nie mają żadnego znaczenia. Chociaż od początku historii promocji auta, jako produktu sprzedażowego, we wszelkich materiałach promocyjnych pojawia się kobieta w zwiewnej sukni. To trwałe połączenie funkcjonuje do dzisiaj, czyli kobieta za kierownicą koniecznie musi być ubrana w sukienkę, buty na wysokim obcasie i najlepiej w kapeluszu. Gdy przedstawiana kobieta już siedzi za kierownicą promowanego auta, koniecznie muszą być widoczne jej kolana. To już fetysz, żeńskie kolana kierowcy.
Fotograficy mody lubią korzystać ze zwiewnych sukienek do promocji samochodu, aby w ten sposób pokazać ruch. Trudno jest przekazać wrażenie ruchu pojazdu, dlatego bardzo często wykorzystuje się właśnie powiew sukni, to ona ma przywoływać odczucie ruchu pojazdu, samochodu w trasie.
Motoryzacja, kobieta i moda to trzy pojęcia, które na trwale weszły do słownika reklamy. Szczególnie, gdy pokazywane jest auto luksusowe, wizerunkowe. Wtedy widzimy właśnie kobietę jako kierowcę lub jako osobę towarzyszącą. Niestety takie połączenia stały się już banalne choćby poprzez swoją powtarzalność. Luksusowy samochód z luksusową kobietą w sukience pachnie seksizmem i w ostatnich latach agencje reklamy próbują z różnym skutkiem odchodzić od takiego banału. Oczywiście nie każda, zależy w jakiej części świata jesteśmy. Dla społeczeństwa, w którym posiadanie samochodu cały czas łączy się z awansem społecznym, taka reklama może wywoływać pożądane skutki sprzedażowe, jednak wszędzie tam, gdzie połączenie motoryzacji i kobiety stało się archetypem, nie stosuje się już podobnych kombinacji.
Sprawdź sukienki wieczorowe Motive & More, które zapewnią Ci maksymalną swobodę podczas jazdy samochodem.
Jako przedstawicielka handlowa spędzam bardzo dużo czasu za kółkiem dlatego wiem jak ważny jest ubiór. Jeżeli chodzi o buty zdecydowanie unikam szpilek – stawiam raczej na wygodę i pewność prowadzenia auta. Jako prawdziwa kobieta natomiast badzo uwielbiam biżuterię a zwłaszcza kolczyki srebrne z cyrkoniami których mam w swoich zbiorach naprawdę dużo.