Kochasz samochody? Top 10 zawodów w branży motoryzacyjnej

2015-01-26-Top10_0

Jeśli ktoś jest zainteresowany pracą w motoryzacji, należy sprawdzić jakie na przyszłość w branży motoryzacyjnej zawody będą najbardziej opłacalne. Przy stopie bezrobocia osiągającej wzloty i upadki cały czas, bezpieczeństwo pracy stało się priorytetem dla wielu osób.

Przemysł motoryzacyjny ma wiele możliwości dla osób zainteresowanych – zarówno jeśli chodzi o usługi praktyczne, jak i opcję kariery zorientowanej na usługi. Prawidłowe szkolenie jest niezbędne, jednak i perspektywy są przyjemne dla tych, którzy ukończyli studia techniczne. Przemysł motoryzacyjny staje się coraz bardziej wyrafinowany i technologiczny, więc odpowiednie szkolenie jest bardzo ważne.

Przemysł motoryzacyjny oferuje zawody, które spodobają się osobom o szerokiej gamie zainteresowań i wyglądającym na możliwości rozwoju. Praca w zakresie przemysłu motoryzacyjnego obejmuje stanowiska od techników do stanowisk kierowniczych. Istnieją również możliwości dla jednostek na to, by mogły specjalizować się w konkretnej dziedzinie, takiej jak np. naprawa silnika lub obsługa klienta w salonie. Ta lista może iść dalej.

Jednym z obiecujących obszarów specjalizacji w branży motoryzacyjnej jest naprawy i serwis silników. Urząd Pracy informuje, że ci technicy mogą liczyć na wiele miejsc pracy i oczekuje się że tendencja będzie się rozwijać w 2017 roku. Wykorzystanie pojazdów z silnikiem wysokoprężnym stale rośnie, ponieważ pojazdy ciężarowe i autobusy są wykorzystywane do transportu towarowego na terenie całego kraju. A eksperci przewidują, że wzrost ilości silników wysokoprężnych w ramach samochodów ciężarowych i autobusów, samochodów osobowych będzie coraz większy, co za tym idzie moduł renderowania nowych miejsc pracy w tej dziedzinie również jest obiecujący. Innym obszarem, który oferuje zupełnie nowe wyróżnienie w dziedzinie branży motoryzacyjnej jest ogromny wzrost alternatywnych w temacie sprzedaży i produkcji eko pojazdów. W obliczu niewiarygodnej presji aby zmniejszyć zależność od gazu i dążyć do redukcji emisji, większość producentów samochodów jest już dziś na dobrej drodze do oferowania samochodów elektrycznych i hybrydowych. Alternatywne te pojazdy mogą otworzyć zupełnie nowy obszar pracy w aspektach motoryzacyjnych. Tutaj jednak trzeba odpowiedniego szkolenia w zakresie konserwacji silników hybrydowych, samochodów elektrycznych ale gdy się to pojmie to może zaoferować entuzjastyczne możliwości rozwoju długoterminowej pracy.

Pozostała ósemka zawodów, na które warto zwrócić uwagę w branży motoryzacyjnej:

– Przedstawiciel handlowy branża motoryzacyjna
– Kierownik ds. Rozwoju Warsztatów
– Specjalista ds. sprzedaży flotowej
– Menadżer motoryzacji
– Mechanik – Elektromechanik Samochodowy
– Mechanik Samochodowy Układów Wtryskowych
– Sprzedawca w Sklepie Motoryzacyjnym
– Młodszy specjalista ds. assistance motoryzacyjnego

Jak zatem widać branża motoryzacyjna będzie się w dalszym, ciągu rozwijać, bo cały czas ma się dobrze, więc pracy dla pasjonatów motoryzacji na pewno nie zabraknie. Powodzenia!

Listę opracowano między innymi na podstawie serwisu studia Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *