Jaki kocioł gazowy wybrać?

Ogrzewanie gazowe jest bardzo popularne. Wielu właścicieli nieruchomości właśnie takie posiada lub decyduje się na jego założenie. Jest to doskonała forma ogrzewania domu. Nie tak kosztowna, jak mogłoby się wydawać. Ważne jest tez to, że takie ogrzewanie gazowe jest w pełni ekologiczne i nie wymaga – w przeciwieństwie do pieca CO – żadnych prac w sezonie grzewczym. Wystarczy ustawienie żądanej temperatury. To jedyne działanie, które trzeba podjąć, by w domu było ciepło, pomijając rzecz jasna konieczne przeglądy instalacji i opłacanie rachunków.

Wybór kotła gazowego jest bardzo ważny

Najważniejszą częścią ogrzewania gazowego jest kocioł gazowy. Dostępne są one w różnych cenach i produkowane przez znane i mniej znane firmy. Ci, którzy szukają kotła gazowego, bardzo często kierują się jedynym kryterium wyboru – ceną. Oczywiście to ważne kryterium wyboru, warto jednak wiedzieć, że nie najważniejsze. Wybierając tani kocioł gazowy mało znanej firmy, z zaskoczeniem można po pewnym czasie zauważyć, że wydatki związane z użytkowaniem takiego kotła są spore, a w czasie jego eksploatacji pojawiają się różne problemy.

Tani kocioł gazowy mało znanej firmy można kupić za niewielkie pieniądze, jednak koszty jego eksploatacji mogą być znaczne. Awarie i związane z tym naprawy, koszty przeglądu, regulacji – to już może być spory wydatek. Nierzadko też okazuje się, że dostęp do części zamiennych do takiego kotła jest na tyle słaby, że po awarii sensowniej jest kupić nowy kocioł niż naprawiać stary.

Kotły Buderus. Jakość w niskiej cenie

Wybierając kocioł gazowy, warto rozważyć zakup kotła Buderus. To firma znana, istniejąca na rynku długo i ciesząca się dobrą opinią. Kotły charakteryzują się wysoką sprawnością, Firma zaś ma bardzo rozbudowaną sieć serwisową. Nawet do kotłów, których już nie ma na rynku, produkuje części zamienne. Ci, którzy kupili kocioł Buderus przed laty, nie muszą go wymieniać na nowy bo – na przykład – do starego nie ma w sprzedaży żadnych części.

Sprawnie działający serwis kotłów to bardzo istotna sprawa. Warto pamiętać, że każde – nawet najlepsze urządzenie – może ulec awarii. Nie ma w tym nic dziwnego. W przypadku awarii kotła w czasie sezonu grzewczego pojawia się jednak poważny problem. Brak ogrzewania w mroźne dni, to kłopot, który powinien trwać jak najkrócej. Niestety w przypadku kotłów mniej znanych firm, naprawa może trwać długo. Serwis Buderus jest bardzo rozbudowany, więc nie ma problemu z szybkim wezwaniem serwisanta. Na naprawę nie trzeba długo czekać, a więc i dom krótko pozostanie nieogrzany. Nie bez znaczenia są tez koszty serwisowania. W przypadków kotłów Buderus, nie są one wysokie. Ewentualna naprawa kotła nigdy więc nie jest wydatkiem nie do udźwignięcia.

Hurtownia hydrauliczna Lublin
https://buderus-inserw.pl/hurtownia-hydrauliczna-lublin/
ul. Wyzwolenia 62
20-368 Lublin
tel: 81 473-55-93
tel: 602-403-853

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *