Wybór i konfiguracja systemu WMS w magazynie – jakich korzyści możesz się spodziewać?

Czy wszystkie systemy zarządzania magazynem są sobie równe? Systemy WMS w magazynie sprzed dekady były kiedyś sztywno podzielone i przypisane do określonej branży lub pionu.

Dzisiaj to inna historia: konfiguracja rządzi!

Efektywne zarządzanie magazynem to więcej niż proste dane. Stanowi bazę wypadową dla solidnego i dostosowanego zestawu rozwiązań dla Twoich przepływów pracy. Łączy zespoły poza murami magazynu, łącząc działy sprzedaży, inżynierii, IT i nie tylko, aby zapewnić przejrzystość i współpracę we wszystkich dziedzinach.

Twój WMS to coś więcej niż naciśnięcie klawisza w celu określenia miejsca przechowywania materiałów — chodzi o budowanie i kierowanie procesami, które je tam doprowadzą. Obecnie masz do dyspozycji wiele skalowalnych, przyjaznych dla integracji opcji systemu WMS, które umożliwiają ewolucję potrzebną nowoczesnej firmie.

Wybierając i wdrażając odpowiedni system WMS dla swojej firmy, możesz doświadczyć licznych korzyści. Spójrzmy na niektóre z nich.

Zoptymalizowane procesy

Wybór odpowiedniego WMS dla Twojej firmy pozwoli Ci bezproblemowo zoptymalizować procesy w magazynie. Oznacza to nie tylko znalezienie odpowiednich procesów pasujących do Twojej firmy, ale także takich, które pasują do rodzajów zarządzanych materiałów.

Istnieje wiele sposobów kompletacji materiału w oparciu o te parametry, a inteligentny wybór WMS pozwoli na włączenie różnych algorytmów, w tym kompletację falową, strefową i partiami.

Dobry system zarządzania magazynem musi być wszechstronny również pod względem metod wprowadzania, radzić sobie z kodami kreskowymi, RFID lub inteligentnymi wagami z równymi umiejętnościami i współpracować z automatyką sprzętu.

Automatyzacja procesów odciąża Twój zespół w zakresie przesyłek wychodzących, umożliwiając im radzenie sobie z bardziej zmiennymi aspektami frachtu przychodzącego i nieuniknionymi problemami wewnętrznymi, którymi należy się zająć. Łącząc system WMS z systemem zarządzania transportem, Twoja firma może stworzyć całościową perspektywę, która wykracza poza ściany i regały.

Ta dwusystemowa współpraca pozwala na większą dokładność celów dostarczania. Ostrzega również Twój zespół, kiedy należy przygotować przesyłki wychodzące, kiedy spodziewać się opóźnień i przekazuje również inne ważne informacje.

Efektywna alokacja siły roboczej

Ze względu na zmienne, takie jak wielkość zakładu i specjalne wymagania dotyczące transportu materiałów, na każdym etapie przepływu pracy należy inaczej podchodzić do wydajności. Twój WMS powinien być w stanie pomóc – jeśli nie wprost przydzielić – te bieżące zadania w najbardziej logiczny i efektywny sposób.

Nawet jeśli Twój system dostarcza tylko metryki, nadal będziesz otrzymywać kluczowe dane decyzyjne, które możesz kształtować w celu uzyskania najlepszego możliwego podejścia.

Morale pracowników

WMS pomaga zapewnić strukturę w miejscu pracy, dosłownie i w przenośni. Ten rodzaj wsparcia strukturalnego podnosi morale pracowników. Innymi słowy, dokładna wiedza o tym, gdzie powinni być i co powinni robić, pomaga pracownikom znaleźć spełnienie w swojej pracy. Dzięki dobrze zbudowanemu WMS ci sami pracownicy cieszą się bardziej efektywnym przydziałem zadań, autonomią w ramach swoich ról i większą dokładnością w swojej pracy.

Jak wybrać odpowiedni serwis samochodowy dla swojego auta?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *