Prowadzenie biznesu samochodowego to spore wyzwanie, ale również możliwość dobrego zarobku. Branża samochodowa radzi sobie na rynku świetnie i raczej nie poddaje się żadnym kryzysom, które pojawiają się w innych branżach. Co oczywiście nie oznacza, że właściciele firm samochodowych nie zaciągają pożyczek i kredytów. Czasem jest to konieczne dla rozwoju działalności.
Branża samochodowa jest pod względem finansowym bardzo wymagająca. Aby założyć firmę zajmującą się tą dziedziną biznesu, trzeba mieć najczęściej już na starcie spore środki finansowe. Nie każdy dysponuje gotówką w odpowiedniej wysokości, dlatego też na porządku dziennym są kredyty i pożyczki, zarówno na start, jak i później na rozwój firmy. Z pomocną dłonią wychodzi do nas znana na polskim rynku firma LendUp. Trzeba pamiętać, aby pożyczkę zaciągać rozsądnie i odpowiedzialnie, gdyż nadmiar comiesięcznych rat do spłaty może być sporym obciążeniem dla firmowego budżetu.
Gdy kredytów jest zbyt dużo
Nie brakuje firm, które mają sporo kredytów zaciąganych w różnych sytuacjach w czasie wieloletniej działalności. Zwykle jedna rata kredytu nie wydaje się zbyt duża i właściciel biznesu myśli, że bez problemu będzie ją spłacał. Jeśli jednak kredytów jest kilka, kilka jest także rat, co już jest sporym obciążeniem finansowym. Czasem bywa i tak, że suma wszystkich spłacanych rat równoważy dochody, co dodatkowo utrudnia jakikolwiek rozwój czy perspektywiczne myślenie. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest szukanie możliwości zmniejszenia comiesięcznych rat, które pozwolą na finansowy oddech i skupienie się na bieżącej działalności i rozwoju. Właściciele firm mogą między innymi sięgnąć po kredyty konsolidacyjne, które pozwalają połączyć wszystkie zobowiązania w jedną całość z jedną ratą. Jest ona zwykle sporo niższa niż suma dotychczas regulowanych rat.
Jaki jest limit kredytowy?
Limity kredytów konsolidacyjnych nie zależą od branży, w jakiej działa firma, a przede wszystkim od jej kondycji i stabilności finansowej. Warto więc pomyśleć o takim rozwiązaniu na tyle wcześnie, aby nie mieć żadnych nieterminowo regulowanych płatności. Gdy składamy wniosek o kredyt konsolidacyjny na firmę, banki weryfikują go podobnie jak wszystkie inne wnioski kredytowe. Trzeba mieć udokumentowane dochody, dobre zyski, a także nie mieć żadnych zaległości w aktualnie spłacanych zobowiązaniach. Dla banku jest to informacja, że ma do czynienia z solidnym i odpowiedzialnym kredytobiorcą, który rzetelnie podchodzi do regulowania swoich zobowiązań finansowych. Limit kredytu konsolidacyjnego może być całkiem spory, co pozwala na zsumowanie wszystkich dotychczasowych kredytów. Dzięki kredytowi comiesięczne zobowiązania firmowe mogą być dużo niższe niż do tej pory. Można więc zająć się zwiększaniem zysków, rynku zbytu, docieraniem do nowych klientów, zamiast co miesiąc martwić się, czy wystarczy środków na pokrycie wszystkich zobowiązań. Przedsiębiorcy, którzy zaciągnęli kredyty konsolidacyjne powinni do momentu ich spłaty wstrzymać się z sięganiem po jakiekolwiek dodatkowe produkty kredytowe czy pożyczkowe. Dzięki temu szybko spłacą zaległości i będą mieć czyste konto w banku, co pozwoli im w przyszłości na sięganie po kolejne kredyty.