Kosmetyki dla motorów/samochodów? Gdzie takie zakupić?

Może i to się wyda seksistowskie oraz nie na miejscu, niemniej jednak trzeba wskazać, że często utrzymuje się nieco zabawna tendencja wśród zakupów kosmetycznych u mężczyzn. O ile środki do golenia są najpopularniejsze, o tyle należy wskazać bezwzględnie na znaczącą popularność kosmetyków… do samochodów.

Złośliwcy twierdzą ponadto, że środki kosmetyczne do aut de facto to nic innego, jak kosmetyki dla mężczyzn – te z grupy pierwszej potrzeby.

Gdzie kupować specjalistyczne kosmetyki do pojazdów samochodowych i nie tylko?

Zakup specjalistycznych kosmetyków do pojazdów samochodowych realizowany jest przez wiele podmiotów gospodarczych. Do podstawowych należy zaliczyć:
• Sklepy motoryzacyjne,
• Hipermarkety,
• Dyskonty,
• Sklepy internetowe,
• Centra auto-detailingowe.
W zakresie środków do pielęgnacji samochodów trzeba wskazać na kilka najważniejszych i najpopularniejszych środków, które są wykorzystywane obecnie przez użytkowników pojazdów samochodowych. W gospodarstwach domowych to właśnie mężczyźni z reguły odpowiadają za pielęgnacje samochodu, jego sprzątanie, serwisowanie oraz kontrolę stanu technicznego. Do środków najczęściej stosowanych zaliczyć należy:
• Szampony do karoserii,
• Woski,
• Pasty polerskie,
• Środki przeciw adhezyjne,
• Nabłyszczacze,
• Lakiery zaprawkowe,
• Bezbarwne lakiery ochronne w sprayu/paście,
• Preparaty do czyszczenia felg.

Wszystkie z tych środków dostępne są do kupienia przez internet. Największe czasopisma motoryzacyjne wyraźnie wskazują na przewagę sklepów internetowych, głownie z powodu atrakcyjnych cen produktów, bogatych informacji na temat ich stosowania oraz łatwości i szybkości robienia zakupów. Sklepy internetowe pozwalają na przebieranie w ofertach różnorodnych kosmetyków samochodowych, często dostosowanych do specyficznych typów tapicerki, lakieru lub felg.

Jak stosować kosmetyki motoryzacyjne?

Na pewno należy je stosować zgodnie z zaleceniami producentów. Nieprzestrzeganie zaleceń prowadzić może do powstawania niepotrzebnych zanieczyszczeń, trudności z usuwaniem środka lub też przebarwień na karoserii. Ostrożnie należy stosować preparaty do konserwacji i czyszczenia felg, gdyż są one często oparte o silne związki chemiczne i drobiny o działaniu abrazyjnym – przy braku umiejętnego wykorzystania tych środków można spodziewać się uszkodzeń felg, tarcz hamulcowych lub elementów nadwozia samochodu. Rozcieńczanie oraz nawet dobór odpowiedniej szczotki (szorstka vs miękka) ma bardzo istotne znaczenie dla utrzymania dobrego stanu wizualnego samochodu.

Specjalistyczne kosmetyki do auto-detailingu

zarządzanie flotą transportowąObecnie w sektorze produktów przeznaczonych dla samochodów bardzo mocno dominują produkty należące do tzw. środków autodetailignowych. Kompleksowa pielęgnacjasamochodu, jego czyszczenie i konserwacja wymagają zastosowania wysoce zaawansowanych preparatów, dalekich znacząco od klasycznych i ogólnodostępnych np. w marketach środków kosmetycznych do pojazdów samochodowych.
Obecnie równie ważna staje się też ekologia w zakresie stosowania i wpływu kosmetyków samochodowych na środowisko.

Jeden komentarz dla wpisu “Kosmetyki dla motorów/samochodów? Gdzie takie zakupić?”

  1. Wart zwrócić uwagę na kosmetyki jakich używamy do pielęgnacji swoich samochodów. Kosmetyki z niepewnych źródeł mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku dla lakieru lub innych części nadwozia. Ja osobiście od lat stosuję tylko kosmetyki ADBL ponieważ ta firma na każdym etapie produkcji swoich wyrobów ma bardzo wysokie standardy kontroli jakości. Ważne jest także gdzie kupujecie kosmetyki do samochodów. Ja zaopatruję na https://cargeek.pl/pl/producers/adbl-1579183616.html. Mam pewność, że kupuję zawsze oryginalne produkty i w najlepszej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *