Czy niskim kosztem można prowadzić swoją firmę transportową?

Branża transportowa ciągle się rozwija i powstaje coraz więcej nowych podmiotów gospodarczych. Tym samym rośnie też konkurencja. Jednak z drugiej strony ciągle rosną koszty takiej działalności, choćby związane z wysokimi cenami paliw, ale i kosztami przeglądów floty. Tutaj pojawia się pytanie: czy niskim kosztem można prowadzić swoją firmę transportową?

Inwestycja w opony przemysłowe do samochodów ciężarowych może wpłynąć na obniżenie kosztów eksploatacji

Prowadzenie firmy transportowej rzeczywiście nie należy do łatwych, ale z drugiej strony wprowadzając odpowiednie rozwiązania Wasza firma może być naprawdę konkurencyjna. Oczywiście trzeba pamiętać, że na pewnych rzeczach nie można oszczędzać i należy do nich choćby opony przemysłowe. Powinny być najwyższej jakości. Otóż trzeba wiedzieć, że wybierając dobre opony zyskuje się większe bezpieczeństwo, krótszą drogę hamowania, ale też zmniejsza się zużycie paliwa. Z roku na rok po naszych drogach porusza się coraz więcej samochodów ciężarowych czy też dostawczych. Poddawane są one dużym obciążeniom na skutek intensywnej eksploatacji. Niestety każdego roku policja informuje, że część pojazdów nie powinna poruszać się po drogach ze względu na stan techniczny pojazdu, ale też stan samego ogumienia. Wybierając opony przemysłowe przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na jakość. Otóż opony narażone są na działanie wysokiego nacisku, dlatego też opony przemysłowe powinny być wzmocnione. Trzeba też sprawdzać indeks nośności, a więc jakie maksymalne dopuszczalne obciążenie mają dane opony. Zwróćcie jeszcze uwagę na oznaczenia. Każdy dobry model powinien posiadać oznaczenie C. Literka ta oznacza, że opony posiadają wzmocnione boki, a więc mogą być wykorzystane do przewożenia towaru. Jeżeli chodzi o samą budowę opon, to do samochodów ciężarowych wykorzystuje się najczęściej opony o budowie radialnej. Takie opony przemysłowe na alleopony24.pl dostępne są w korzystnych cenach.

Jak dobrać opony do osi pojazdu?

Zwróćcie jeszcze uwagę na przeznaczenie ogumienia, a dokładnie na oś pojazdu. W przypadku osi prowadzącej ogumienie jest przystosowane do zmiennej geometrii i nacisków w trakcie jazdy. W przypadku osi napędowej nie ma podłużnych rowków w bieżniku, zastąpione są one kostką. Do osi wleczonej zaliczają się opony naczepowe, które mają oznaczenie T. Oś uniwersalna jest oznaczona literą Z i jak sama nazwa wskazuje są to opony przeznaczone na wszystkie osie.

System TMS, by móc lepiej zarządzać transportem online

Zarządzanie całym procesem transportu może być łatwe, szybkie i bezpieczne. Wystarczy tylko zdecydować się na system TMS. Dzięki niemu cały proces zarządzania zleceniami zostaje przeniesiony do aplikacji webowej. Zyskujecie pełną kontrolę nad firmą, nad całym procesem dostaw, a przy tym usprawnicie działanie logistyczne. Wszystko to przełoży się na optymalne wykorzystanie floty. Dzięki systemowi TMS usprawnicie transport i to niezależnie od tego, czy Wasza firma jest duża czy mała. Cały proces transportu macie dostępny online. Ograniczycie też znane wszystkim właścicielom firm transportowych puste przebiegi, a przy tym jeszcze przed podjęciem zlecenia będziecie wiedzieli, czy jest dla Was opłacalne. Zautomatyzujecie prace dyspozytorów i jeszcze łatwiej zaplanujecie trasy. Dzięki temu prowadzenie firmy będzie dla Was opłacalne.

Zatrudnienie najlepszych kierowców

Prowadząc firmę transportową musicie zatrudniać dobrych i doświadczonych kierowców. Fachowcy, którzy rzeczywiście posiadają doświadczenie poradzą sobie nawet w trudniejszych warunkach. Dodatkowo potrafią oni dobrać prędkość do warunków i jeżeli zauważą, że dana droga jest zbyt niebezpieczna, by się po niej poruszać, to nie będą ryzykować. Oczywiście trzeba też liczyć się z tym, że doświadczonym kierowcom trzeba lepiej zapłacić, ale z drugiej strony jest to inwestycja, która szybko się zwraca. Doświadczeni kierowcy nie powodują tak dużej ilości wypadków, jak początkujący i mniej doświadczeni, a przy tym zapewniają lepszy prestiż firmy. Nie trzeba też obawiać się ewentualnych przestojów spowodowanych wypadkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *