Kredyt na samochód firmowy – kiedy ma sens?

Wiele mniejszych i większych firm potrzebuje do swojej codziennej działalności sporej floty samochodowej. Auta służą zarówno właścicielom firm, jak i pracownikom chociażby działu handlowego. Niestety, nie zawsze firma ma możliwość zakupienia samochodu służbowego za gotówkę. Wtedy dobrym rozwiązaniem może być kredyt samochodowy. Dzięki niemu można jeździć nowoczesnym i efektownym samochodem także wtedy, gdy w pełni spłacimy go dopiero za kilka lat.

Kredyt na samochód firmowy pozwala rozłożyć zakup auta w czasie i świetnie sprawdza się w przypadku tych firm, które nie dysponują dużą ilością wolnych środków, a jednocześnie potrzebują samochodu do codziennej działalności. Szukając kredytu na auto najlepiej jest wybierać dedykowane kredyty samochodowe, przeznaczone wyłącznie do zakupu samochodu. Są one niżej oprocentowane niż kredyty gotówkowe, a jednocześnie można je uzyskać w miarę szybko i sprawnie na sto procent wartości samochodu.

Upewnij się, czy spłacisz kredyt w terminie

Kredyty samochodowe to doskonałe rozwiązanie w przypadku firm, którym zależy na kupnie nowego i doskonałej jakości samochodu. Kredyt można wziąć nawet na dziesięć lat, liczba rat jest więc na tyle duża, że ich comiesięczna wysokość nie powinna być dużym obciążeniem dla firmowego budżetu. Warto jednak pamiętać, że aby wziąć kredyt na auto firmowe, firma musi mieć zdolność kredytową. Jeśli chcemy wziąć kredyt mieszkaniowy zdolność kredytowa musi być spora. Podobnie jest z samochodem na firmę, który często jest warty tyle, co dobre mieszkanie. Za każdym razem przed złożeniem wniosku kredytowego należy bardzo dobrze zastanowić się, czy kredyt faktycznie jest nam w stu procentach potrzebny i czy będziemy w stanie spłacać go regularnie co miesiąc. Najczęściej bowiem nieprzemyślane decyzje kredytowe są początkiem wielu kłopotów finansowych zarówno u osób prywatnych, jak i wśród właścicieli firm.

Warto spędzić trochę czasu na poszukiwaniach kredytu

Jeśli stwierdzimy, że kredyt jest nam niezbędny, warto wybrać się na poszukiwania, najpierw wirtualne. Zróbmy porządny research w sieci i sprawdźmy, jakie są aktualne oferty kredytów w różnych bankach, porównajmy poszczególne parametry. Nie można zwracać uwagi jedynie na oprocentowanie kredytu, ale również na takie kwestie, jak marża, prowizja, wszelkie dodatkowe opłaty, koszty ubezpieczenia i innych usług, które trzeba wykupić, aby dostać kredyt na preferencyjnych warunkach. Bardzo często kredyty, które na pierwszy rzut oka wydają się najbardziej korzystne i niedrogie, po pewnym czasie stają się sporym problemem, bo okazuje się, że ich koszty sa o wiele wyższe niż zapewniały o tym telewizyjne reklamy. Warto więc przy wyborze konkretnej oferty kredytowej kierować się przede wszystkim rozsądkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *