Kredyt na samochód służbowy: dla firm vs osób samozatrudnionych

W tym artykule znajdą się pomocne wskazówki dla przedsiębiorców, którzy kupują pojazdy służbowe. Temat ten porusza osoby samozatrudnione chcące sfinansować taki pojazd.

Pożyczka na samochód służbowy

Zacznijmy od finansowania dla osób, które kupują pojazdy firmowe. Jest ogromna ilość osób, które wierzą, że nie muszą osobiście podpisywać pożyczki na pojazd służbowy. W rzadkich okolicznościach może to być możliwe, jeśli firma, w której pracujesz, ma wyjątkowo długą i ugruntowaną historię kredytową, a także duży wpływ na rynek. Zwykle jednak większość firm uważa się za zbyt nowych lub takich z ograniczoną historię kredytową.

Aby chronić interesy banku, zatwierdzenie korporacyjnej pożyczki samochodowej opiera się na sile kredytu głównego firmy. Niezmiennie banki będą chciały, aby właściciel firmy lub jeden główny podmiot gospodarczy podpisał pożyczkę jako formę osobistej gwarancji.

Następnie dobrze jest wiedzieć, że najprawdopodobniej będziesz musiał przynieść dokumenty finansowe. Banki mogą prosić o ostatnie dwa lata sprawozdań finansowych przedsiębiorstw. Ponadto, aby sfinansować pojazd służbowy, musisz dostarczyć kopię certyfikatu założenia firmy, a także czek firmowy. Od czasu do czasu bank może żądać również innych dokumentów, jednak najczęściej wymieniane są powyższe.

Każdy przypadek finansowania jest inny, dlatego dobrze jest przygotować się wcześniej z dowolną dokumentacją, która może być wymagana w celu sfinansowania pojazdu w odpowiednim czasie. Zazwyczaj potrzeba 2 – 3 dni na otrzymanie odpowiedzi od banku czy zgodzono się zatwierdzenie pożyczki korporacyjnej – ale wtedy, gdy wszystkie wymagane dokumenty zostały złożone.

Jeśli chodzi o osoby samozatrudnione, dobrze jest wiedzieć, że banki mają inne parametry względem samozatrudnienia, jeśli chodzi o uzyskanie zgody na finansowanie samochodów. Szczegóły warto sprawdzić poprzez kalkulator kredyt samochodowy w www.lowcakredytow.pl. Osoba prowadząca działalność na własny rachunek zazwyczaj musi być finansowo bezpieczna i, miejmy nadzieję, mieć sposób udowodnienia dochodu bankowi. Bank często będzie wymaga od samozatrudnionych profesjonalistów składania dwuletnich, osobistych zawiadomień o ocenach od agencji ratingowej. W rzadkich przypadkach bank może również zażądać rocznego sprawozdania finansowego z działalności jednostki.

lawety ŚwieckoTeraz, gdy przeszliśmy przez to, czego zwykle wymagają banki podczas przetwarzania zgody na kredyt dla firm motoryzacyjnych, warto wspomnieć, że jeśli masz osobisty kredyt, nawet jeśli twoja firma jest nowa lub jeszcze nie ma mocnych osiągnięć, możesz być w stanie uzyskać zatwierdzenie niezależnie. Jest to szczególnie ważne, jeśli pracujesz na własny rachunek w firmie, w której byłeś wcześniej zatrudniony przez dłuższy czas.

Niezależnie od sytuacji, zawsze dobry kredytodawca będzie starał się współpracować z Tobą i twoją konkretną sytuacją, aby pomóc Ci szybko twoją aplikację zatwierdzić. Mam nadzieję, że wskazówki, które znalazłeś w tym artykule, umożliwią ci zdobycie wiedzy, dzięki której Twój proces kredytowy w branży motoryzacyjnej będzie dla ciebie jak najmniej stresowy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *