Kredyty samochodowe

01

Kredyt samochodowy to kredyt celowy. Banki lub inne instytucje finansowe, które udzielają kredytów samochodowych najczęściej pokrywają 100% kosztów zakupu. Faktem jest, że kredyt samochodowy nie odnosi się jedynie do samochodów, ale także do innych pojazdów silnikowych.

Na oprocentowanie kredytu składa się kilka czynników. Może to zależeć na przykład od rodzaju pojazdu, czy jest on używany czy nie, istotny jest także okres spłacania, czy oprocentowanie jest zmienne czy stałe oraz od waluty, w której kredyt jest zaciągany. Ważny jest również bank, który udziela owego kredytu.

Mając kredyt samochodowy można oglądać się z dwiema ewentualnościami. Jedna to potrzeba złożenia zaświadczeń o dochodach oraz wkład własny, druga możliwość zapewnia wzięcie kredytu bez większych załatwień. Instytucje finansowe w każdej z tych sytuacji zabezpieczają się przed możliwością braku spłaty kredytu.

Jest kilka rodzajów zabezpieczeń kredytu, takich jak przewłaszczenie, zestaw rejestrowy, depozyt karty pojazdu oraz cesja z praw polisy AC.

Ranking kredytów samochodowych

Prowadzone przez wielu internetowych specjalistów rankingi różnych usług bankowych niekoniecznie zawsze są prawdziwe i rzetelne. Niestety coraz częściej można zaobserwować, że wiele z takich rankingów to twory wykonane na zamówienie konkretnego banku lub firmy parabankowej, która w ten sposób chce się jeszcze lepiej wypromować.

Z tego też względu prawdziwi eksperci raczej odradzają korzystanie z internetowych analiz, które nie mają podanego żadnego źródła. Brak informacji o tym, jak stworzono ranking podsumowujący kredyty samochodowe, hipoteczne lub gotówkowe powinien być dla nas sygnałem, że takie zestawienie nie ma absolutnie żadnej wartości.

Jeśli zaś chcemy sprawdzić rzeczywisty ranking opracowany na rzetelnych źródłach i zgodny ze stanem faktycznym, sprawdzamy go wyłącznie na profesjonalnych i renomowanych stronach internetowych. Tylko tam natrafimy na zestawienia, którym faktycznie można zaufać i na podstawie których można również dokonać wyboru najlepszej dla siebie oferty kredytowej.

Zakup nowego samochodu to wielkie wydarzenie. Starannie wybieramy markę i model, przeglądamy oferty salonów oraz szukamy takiego pojazdu, który najlepiej spełni nasze oczekiwania. W zakupie wymarzonego wozu zazwyczaj pomagają nam banki, bez których finansowego wsparcia tylko nieliczni są w stanie kupić samochód.

Większość z nas musi brać kredyt, dzięki któremu własny pojazd przestaje być marzeniem. Czy warto finansować zakup samochodu w taki właśnie sposób? Każdy, kto chce kupić dobre auto, musi się liczyć z koniecznością zaciągnięcia większego kredytu. Takie są fakty. Kredyt staje się więc koniecznością, nie musi być jednak bolączką.

Banki coraz częściej przyciągają specjalnymi kredytami, które mają jeden cel – możliwie jak najbardziej ułatwić zakup samochodu. Korzystne oprocentowanie sprawia, że kredyt taki nie musi oznaczać zbyt wielkich kosztów dodatkowych. Dla tych, którzy chcą wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie, ciekawą lekturą mogą się okazać rankingi kredytów.

Dzięki nim można dokonać najkorzystniejszego wyboru i wybrać taki kredyt, który będzie stanowił możliwie jak najmniejsze obciążenie dla kieszeni i domowego budżetu. Banki mogą się też pochwalić korzystnym rozłożeniem rat, dzięki czemu spłata zadłużenia przestaje być tak trudnym zadaniem.

Jeden komentarz dla wpisu “Kredyty samochodowe”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *