Blue spot. Lampa, której nie może zabraknąć w miejscu pracy

Najczęstszym rodzajem wypadku przy pracy w halach produkcyjnych i magazynowych jest najechanie wózkiem widłowym lub podnośnikowym na pieszego pracownika. Lampa ledowa typu blue spot została stworzona po to, by liczbę takich zdarzeń zredukować do zera.

Montaż blue spot

Sposób działania lampy blue spot jest niezwykle skuteczny i jednocześnie prosty. Umieszcza się ją na górze wózka widłowego, podnośnikowego lub innego pojazdu, który może stwarzać zagrożenie dla współpracowników. Instalacja nie jest trudna: lampę montuje się praktycznie dowolnie. Najważniejsze, żeby była przymocowana na górze pojazdu, nie ma znaczenia, czy z przodu, czy z tyłu.

Jak działa blue spot?

Dostawca komponentów dla przemysłu i motoryzacji | OE Industry

Lampa ostrzegawcza blue spot służy do informowania pieszych i innych uczestników „ruchu” wewnątrz hali lub na zewnętrznym placu firmy. Blue spot w jednoznaczny i wyraźny sposób daje znać ludziom o zbliżającym się niebezpiecznym pojeździe – emituje niezwykle silne światło. Robi to odpowiednio wcześniej, dając pieszemu szansę na zareagowanie – informuje o pozycji wózka jeszcze zanim ten pojawi się w zasięgu wzroku przechodnia.

Korzyści z montażu lampy blue spot

Dlaczego warto zdecydować się na wyposażenie swoich pojazdów w lampy ledowe typu blue spot? To antykolizyjne urządzenie ma wiele zalet, m. in.:

  • Łatwy montaż. Lampa ledowa jest łatwa do zamontowania: wystarczy przypiąć ją do wózka widłowego (lub innego pojazdu) oraz włączyć zasilanie.
  • Pobiera mało energii. Oczywiście tylko wtedy, jeśli model lampy blue spot jest wysokiej jakości. Warto zwrócić na to uwagę przy wyborze leda i zaufać tylko sprawdzonym producentom czy dystrybutorom.
  • Emituje silne, niebieskie światło, które nie pozostawia wątpliwości i wysyła jasny komunikat: „uwaga, zbliża się niebezpieczeństwo”.
  • Jest idealne do miejsc, w których panuje hałas. To alternatywa dla sygnałów dźwiękowych, których w miejscu pracy może być już zbyt wiele, by pełniły skutecznie swoją ostrzegawczą funkcję.
  • Sprawdza się w miejscach o wysokim stopniu zapylenia! Niebieskie światło radzi sobie z nieprzejrzystym otoczeniem. Dodatkowo, dobry model lampy blue spot jest w pełni szczelny, co gwarantuje jego prawidłowe funkcjonowanie przez wiele lat nawet w trudnych warunkach.
  • Jest wytrzymała – dobra lampa blue spot powinna sprawdzić się w każdych warunkach, również w bardzo wysokich jak i bardzo niskich temperaturach. Odpowiednia obudowa natomiast ochroni led przed uszkodzeniami.
  • Dba o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników.
  • Wpływa na komfort pracy operatora wózka widłowego lub podnośnikowego. Dzięki lampie blue spot nie musi on obawiać się kolizji z pieszym.

Gdzie kupić dobrą lampę blue spot?

Jeśli szukasz ledowej lampy dla wózków widłowych lub wózków podnośnikowych, zapoznaj się z ofertą przedsiębiorstwa OE Industry. Firma gwarantuje najwyższą jakość produktów, oferuje również doradztwo. OE Industry na swojej stronie internetowej wymienia i opisuje wszystkie swoje produkty, Jeśli poszukujesz dobrego produktu, zapoznaj się z witryną firmy. 

Znajdziesz nas pod adresem: Stefana Korbońskiego 6, 30-443 Kraków lub na naszej stronie: OEIndustry.com Źródło: Dostawca komponentów dla przemysłu i motoryzacji | OE Industry

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *