Kuchnia – więcej niż kuchnia! Jak ją urządzić, by spełniała swoje funkcje?

blat do kuchniDobrze zorganizowana i stylowa kuchnia ma ogromne znaczenie dla każdego domu i nie wymaga podkreślania. Wybierając odpowiednie meble do kuchni, sprawisz, że przestrzeń będzie wyglądać bardziej uroczo, bez bałaganu i będzie wydajna. Kuchnie nie są już izolowaną przestrzenią zbudowaną w jednym rogu domu. Obecnie większość kuchni korzysta z otwartego planu piętra i dzieli swoje przestrzenie z jadalnią lub salonem i jadalnią.

Zastanów się, czy czasem sam nie siadasz w kuchni i rozmawiasz z innymi członkami rodziny przy talerzu chrupiącego dania i filiżance gorącej kawy? Kuchnie stały się centrum społecznościowym, dlatego posiadanie elegancko zaprojektowanej kuchni jest teraz konieczne, a komplety mebli kuchennych znaczeni to ułatwiają, co możesz sprawdzić chociażby w tym sklepie.

Wymiary twojej kuchni

Zmierz przestrzeń, którą zamierzasz ozdobić, i pomyśl o odpowiednim dla niej układzie. Prostokątna lub lekko prostokątna kuchnia z ekspansywnym wnętrzem jest idealna, ale większość domów w dzisiejszych czasach nie może sobie pozwolić na taki luksus.

Domy miejskie cierpią z powodu ogromnych ograniczeń przestrzennych. W wielu mieszkaniach kuchnia zajmuje mniej niż 5 metrów kwadratowych powierzchni. Co więcej, twoja kuchnia może być bardzo wąska i podłużna, nieregularna lub ustawiona na jednej ze ścian. Decyzja o układzie pomoże ci wybrać odpowiednie meble do tej przestrzeni

Kwestia przechowywania

Następnie musisz ustalić, ile miejsca potrzebujesz w kuchni. To zawsze powinno być nieco więcej niż twoje obecne wymagania. Z czasem możesz kupić nowe urządzenia wprowadzone na rynek lub nowy zestaw naczyń lub zastawy stołowej bez konieczności wyrzucania starych. Twoje wymagania dotyczące przechowywania będą rosły z czasem.

Niektórzy eksperci sugerują, że jeśli jest to nowy dom, który dekorujesz, powinieneś mieć trzykrotnie więcej miejsca na bieżące wymagania. To może być za dużo jak na małą kuchnię. Bądź rozsądny i zostaw trochę wolnego miejsca na przyszłe potrzeby. Ponadto, jeśli jest to istniejąca kuchnia, którą remontujesz, będziesz miał dobry pomysł na to, ile miejsca potrzebujesz.

Wyspa kuchenna – tak czy nie?

szafki kuchenne warszawa tanioZaplanuj wyspę kuchenną tylko wtedy, gdy masz powierzchnię przekraczającą 8 metrów kwadratowych. Wielkogabarytowa wyspa kuchenna w mniejszej kuchni jest absolutnie nie dobrym pomysłem. Sprawi, że Twoja kuchnia będzie bardziej ciasna.

Ale kiedy możesz sobie pozwolić na instalację wyspy kuchennej, zmaksymalizuj korzyści, budując skomplikowane półki i szuflady pod spodem. To zrównoważy niektóre twoje wymagania dotyczące przestrzeni do przechowywania.

Jaki materiał?

Naturalne drewno jest nadal najbardziej preferowanym materiałem do szafek kuchennych. Dąb, orzech i mahoń można wykorzystać do budowy eleganckich mebli kuchennych. Drewno konstrukcyjne, choć nie tak trwałe jak ich naturalne odpowiedniki, jest cenione ze względu na przystępność cenową. Nowoczesne domy również mogą eksperymentować z drewnem fornirowanym. Do tego taborety barowe, stoły śniadaniowe i krzesła wykonane z odlewanego aluminium, kutego żelaza lub połączenie metalu i drewna – wyglądają stylowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *