Kupujesz samochód? Dlaczego warto sprawdzić jego historię?

Zakup samochodu z drugiej ręki z pewnością jest bardziej korzystny pod względem cenowym, ale również bardziej ryzykownym. Wśród ogłoszeń, jakie pojawiają się w serwisach motoryzacyjnych, można znaleźć wiele atrakcyjnych czy wręcz podejrzanie zbyt dobrych ofert. Wtedy przyda się historia pojazdu po vin za darmo, która pozwoli dokładnie sprawdzić, jaki jest stan interesującego nas samochodu.

Gdy kupujemy samochód używany, nigdy nie mamy pewności, czy jego stan faktycznie jest tak dobry, jak to obiecuje sprzedawca. Jako w pełni sprawne sprzedawane są auta bezwypadkowe, w podejrzanie niskich cenach można znaleźć samochody, które zostały gdzieś skradzione. Przydatna może być przede wszystkim historia pojazdu z Niemiec, skąd bardzo często trafiają na polski rynek samochody lepszych lub słabszych klas. Historia pojazdu za darmo to opcja, którą można znaleźć w dobrych serwisach w sieci. Warto z tego skorzystać, gdyż wtedy możemy mieć pewność, że interesujące nas auto na pewno nie zostało skradzione, nie uczestniczyło też w żadnym poważnym wypadku drogowym.

Co nam powie historia pojazdu?

Historia pojazdu może nam dostarczyć informacji podstawowych na temat auta, jak marka, model, rok produkcji, a także dane techniczne i wyposażenie, informacje o wezwaniach serwisowych, archiwalne zdjęcia pojazdu, informacje o szkodach i kolizjach. Historia pojazdu po VIN pozwoli nam również przeszukać bazy skradzionych samochodów. Można też uzyskać dodatkowe usługi, jak wycena pojazdu na podstawie wszystkich informacji. W ten sposób zyskamy pewność, że auto faktycznie jest tyle warte, ile życzy sobie sprzedawca, a jego cena nie jest mocno zawyżona.

Warto korzystać ze sprawdzonych baz

W poszukiwaniu informacji na temat historii pojazdu warto sprawdzać serwisy, które mają doświadczenie, zawierają sprawdzone informacje i posiadają dostęp do wielu baz danych dotyczących aut skradzionych oraz informacji o kolizjach czy stanie konkretnego pojazdu. Jednym z takich serwisów jest Autobaza. 20 lat obecności na rynku to gwarancja, że mamy do czynienia z serwisem sprawdzonym, renomowanym i przetestowanym przez tysiące użytkowników. W ciągu tych 20 lat autobaza nieustannie się rozrastała, oferując użytkownikom coraz więcej usług, dodatkowych funkcjonalności oraz indywidualnych raportów dopasowanych do konkretnych potrzeb. Działając na rynku od 20 lat autobaza pozwoliła wielu kierowcom na zakup samochodu, z którym później nie mieli żadnych problemów. Jeśli właśnie planujesz zakup używanego samochodu i szukasz auta, które będzie służyło bezproblemowo przez wiele kolejnych lat, Autobaza to miejsce, w którym sprawdzisz każdą interesującą Cię informację na temat samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *