Panele laminowane – czy będą dobre do każdego pomieszczenia?

Zanim zagłębimy się w zalety i wady podłóg laminowanych, najpierw ważne jest, aby dokładnie zrozumieć, co to daje kontekst dla każdej korzyści i problemu, jaki oferuje podłoga laminowana.

Jak sama nazwa wskazuje, podłogi laminowane są wynikiem procesu laminowania, w którym kilka warstw syntetycznej podłogi jest ze sobą stopionych. Zasadniczo laminowane podłogi naśladują podłogę z prawdziwego drewna z fotograficzną warstwą widoczną pod przezroczystą warstwą ochronną. Zazwyczaj pozostałe warstwy poniżej składają się z materiałów płyt pilśniowych i / lub żywicy melaminowej.

Jak łatwo jest zainstalować podłogi laminowane?

Jedną z wielkich zalet podłóg laminowanych jest łatwość montażu. Prawdę mówiąc, prawdopodobnie mógłbyś zmieścić cały pokój z podłogą laminowaną w ciągu jednego dnia bez większego doświadczenia!

Niezależnie od tego, czy tniesz podłogę laminowaną piłą, czy też podłogę laminowaną zatrzaskujesz razem z systemem – instalacja jest bardzo łatwa.

Jeśli to wszystko wydaje się zbyt przytłaczające, a myśl o ułożeniu laminatu wokół drzwi i kominków zniechęca cię, możesz nawet poprosić profesjonalistę, aby zrobił to za kilkaset złotych.

Czy podłogi laminowane nadają się do sypialni?

Podłogi laminowane są prawdopodobnie najbardziej popularne w kuchni ze względu na ich trwałość i łatwość czyszczenia w porównaniu do dywanów. Czy jednak podłogi laminowane nadają się do sypialni, w której chcesz być ciepły, miękki i przytulny, czy też w jakimkolwiek innym pomieszczeniu w domu?

Cóż, podłogi laminowane mogą być znacznie zimniejsze niż dywan, co może być dla ciebie problemem, jeśli mieszkasz w chłodniejszym kraju w te ponure zimowe poranki.

Ponadto należy wziąć pod uwagę izolację akustyczną zapewnianą przez dywan oraz fakt, że podłogi laminowane mogą być bardzo głośne.

Czy byłby to problem dla ciebie, członków twojej rodziny lub współlokatorów?

Zawsze istnieje możliwość dodania dywanu, aby utrzymać ciepło i dodać trochę izolacji, ale jest to dodatkowy koszt, choć niewielki, i czasami mogą ślizgać się na gładkiej podłodze laminowanej.

Czy podłogi laminowane są zimne?

Jak wspomniano powyżej, jeśli mieszkasz w zimnym pomieszczeniu lub pragniesz laminowanych podłóg w sypialni, w której musisz się ogrzać, potrzebujesz sposobu na utrzymanie go w cieple. Klasyczna opcja dywanu to początek, a także inne korzyści, takie jak poprawa jakości powietrza i izolacja akustyczna.

Czy możesz mieć ogrzewanie podłogowe pod podłogą laminowaną?

Na pewno możesz!

Chociaż nie zawsze jest to wykonalne dla każdego domu i będzie kosztowne, ogrzewanie podłogowe można ustawić na zegarze takim jak zwykły system grzewczy i utrzymywać stopy w cieple. Ogrzewanie podłogowe jest nie tylko drogie w instalacji, ale także zwiększy rachunki za ogrzewanie, więc przed podjęciem jakichkolwiek decyzji sprawdź swoje finanse i sam ustal budżet.

Czy panele laminowane są drogie? Mówiąc wprost, nie! W rzeczywistości podłogi laminowane słyną ze swojej przystępności cenowej i są niewiarygodnie tanie w porównaniu z innymi alternatywami podłogowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *