Skutki uboczne leczenia raka prostaty – zaburzenia erekcji

Poniższe informacje są oparte na ogólnych doświadczeniach wielu pacjentów z rakiem prostaty. Twoje doświadczenie może być inne. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego, jakie usługi leczenia raka prostaty są objęte ubezpieczeniem zdrowotnym, skontaktuj się z lekarzem lub ubezpieczycielem.  Czego się dowiem?

Podczas leczenia raka prostaty możesz mieć zaburzenia erekcji zwane również impotencją. Zaburzenia erekcji to bardzo częste działanie niepożądane (niepożądane zmiany, które mogą wystąpić w organizmie podczas lub po leczeniu raka prostaty). Skutki uboczne leczenia raka prostaty są różne u różnych mężczyzn. Mogą również różnić się w zależności od jednego zabiegu. Niektórzy mężczyźni nie mają zaburzeń erekcji. Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieją sposoby radzenia sobie z zaburzeniami erekcji. Ważne jest, abyś nauczył się radzić sobie z zaburzeniami erekcji, abyś mógł nadal mieć satysfakcjonujące intymne (bardzo prywatne lub bliskie) relacje.

Co to są zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji (czasami nazywane impotencją) mają miejsce, gdy penis mężczyzny nie może stać się na tyle twardy, aby móc uprawiać seks. Może to być trudne dla mężczyzny, niezależnie od tego, czy ma partnera seksualnego, czy nie.

Dlaczego podczas leczenia raka prostaty występują zaburzenia erekcji?

Aby pomóc Ci zrozumieć, dlaczego leczenie raka prostaty może powodować zaburzenia erekcji, dobrze jest dowiedzieć się, jak Twoje ciało może zmienić się w wyniku leczenia. Zwykle, gdy mężczyzna jest podniecony seksualnie (podekscytowany):

1. Mózg wysyła komunikat informujący, że naczynia krwionośne w penisie się poszerzyły.
2.To powoduje, że do penisa napływa więcej krwi.
3.Kiedy tak się dzieje, penis staje się większy i twardnieje. To powoduje erekcję (kiedy twój penis jest wystarczająco twardy, aby uprawiać seks).

Niektóre terapie raka prostaty mogą wpływać na nerwy, mięśnie lub naczynia krwionośne, które umożliwiają wzwód. Inne metody leczenia raka prostaty mogą wpływać na Twoje libido (lub popęd seksualny). Więcej informacji na temat leków znajdziesz tutaj: https://wwww.aptekakamagra.pl/viagra.html.

Radykalna prostatektomia

Prostata to gruczoł wielkości orzecha włoskiego. Siedzi wokół cewki moczowej jak pączek. Cewka moczowa to przewód odprowadzający mocz i nasienie na zewnątrz ciała. W pobliżu gruczołu krokowego znajdują się nerwy, naczynia krwionośne i mięśnie potrzebne do wzwodu i kontrolowania pęcherza. Kiedy masz radykalną prostatektomię, masz operację usunięcia gruczołu krokowego. Te nerwy, naczynia krwionośne i mięśnie mogą zostać osłabione podczas operacji raka prostaty.

Przez pewien czas po operacji wielu mężczyzn nie jest w stanie uzyskać erekcji. Ten czas jest inny dla każdego mężczyzny. Może trwać krócej niż miesiąc lub dłużej niż miesiąc. Jednak może się okazać, że nie możesz mieć erekcji nawet rok lub dłużej po operacji. Twoja zdolność do erekcji po operacji będzie zależeć od tego, czy rak prostaty był blisko nerwów kontrolujących erekcję, czy miałeś erekcję przed operacją i od wieku. Jeśli jesteś w stanie uzyskać erekcję po operacji, nie będzie wytrysku nasienia (płynu, który wypływa podczas seksu) podczas orgazmu, gdyż gruczoł krokowy wytwarza ten płyn.

Polecamy:
Porównywarka ubezpieczeń OC i AC Mubi + kod rabatowy 150 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *