W jaki legalny sposób pozbyć się niepotrzebnego auta?

Indywidualna sprzedaż auta potrafi być procesem czasochłonnym i męczącym. Alternatywą dla samotnego poszukiwania kupca samochodu, którą warto rozważyć, jest skorzystanie z oferty skupu aut. W ten sposób możemy zaoszczędzić wiele cennego czasu, natychmiast otrzymać gotówkę oraz pozbyć się niepotrzebnego samochodu.

Jak legalnie pozbyć się auta?

Jeżeli samochód nie jest już użytkowany i zaczął być zbędny, istnieje kilka możliwości pozbycia się go. Jedną z nich jest samodzielne wystawienie auta na portalach ogłoszeniowych i próba jego sprzedaży. Choć takie rozwiązanie ma wiele zalet, to jednak należy liczyć się z tym, że sam proces prawdopodobnie zajmie dużo czasu. Sprzedający musi być gotowy na odbieranie telefonów od zainteresowanych, odpowiadanie na liczne pytania oraz umawianie się na oględziny. Przy autach mniej atrakcyjnych, starszych czy z widocznymi wadami sprzedaż z pewnością będzie trwała jeszcze dłużej.

Rozwiązaniem zdecydowanie szybszym i prostszym jest skontaktowanie się z firmą profesjonalnie zajmującą się skupem aut. Zwalnia to sprzedającego ze wszelkich dodatkowych formalności, z którymi musiałby zmagać się samotnie. Taka możliwość sprzedaży samochodu to także znaczna wygoda – po umówieniu się na konkretny termin firma sama odbiera auto ze wskazanego miejsca. Do dyspozycji mieszkańców województwa śląskiego oraz łódzkiego pozostaje  skup aut w Łodzi firmy Odkupieauto.pl który oferuje swoim klientom atrakcyjne ceny i szeroki zakres skupywanych pojazdów. 

Dlaczego warto skorzystać ze skupu aut?

Przede wszystkim jest to legalny sposób, który minimalizuje ilość procedur związanych ze sprzedażą i przyspiesza cały proces. Stanowi także alternatywę dla zabronionych metod pozbycia samochodu, takich jak jego porzucenie. Za taką praktykę grozi kara m.in. za brak opłacalnego ubezpieczenia, mandat za porzucenie auta w miejscu publicznym, a także koszty odholowania pojazdu na parking. Dodatkowo skorzystanie ze skupu aut pozwala na sprawne uzyskanie gotówki za samochód, w przeciwieństwie do sprzedaży indywidualnej.

Takie rozwiązanie jest doceniane także przez osoby, które posiadają auta w złym stanie technicznym, z widocznymi wadami, których samodzielna sprzedaż jest znacznie utrudniona. Skorzystanie ze skupu aut pozwala na pozbycie się zawiłych formalności, spotykania z dużą ilością potencjalnych klientów oraz zaoszczędzenie znacznej ilości czasu. Kupujący, którzy pojawiają się za sprawą wystawionych ogłoszeń często próbują również mocno obniżać cenę pojazdu poprzez targowanie się, co z kolei może kosztować sprzedającego wiele nerwów. Z tego powodu wiele osób ostatecznie sprzedaje auto za niższą kwotę, niż pierwotnie planowały, by szybciej pozbyć się samochodu. Takie działanie nie jest zbyt korzystne dla sprzedającego, dlatego warto rozważyć alternatywę w postaci skupu aut.

Jakie pojazdy można sprzedać na skupie aut?

Sprawdzone firmy zajmujące się skupem samochodów przyjmują nie tylko pojazdy osobowe, lecz także dostawcze. Działająca w Łodzi oraz Częstochowie firma Odkupieauto.pl oferuje swoim klientom odkup aut używanych, w rocznikach od 1995 w górę. Firma przyjmuje takie marki i modele jak Mercedes Sprinter, Opel, Iveco i wiele innych. Osoby zainteresowane sprzedażą swojego pojazdu mogą oddać samochody osobowe, transportowe, a także chłodnie, motocykle czy przyczepy kempingowe. Zakres jest zatem szeroki i dopasowuje się do potrzeb klienta.

Jak wygląda procedura skupu aut?

Proces sprzedaży auta na skupie jest prosty, wygodny, a wszelkie formalności zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Po zdecydowaniu się na taki rodzaj pozbycia się pojazdu, należy wybrać sprawdzoną firmę, która zajmie się całą procedurą. Po kontakcie z wybraną placówką następuje umówienie się na oględziny samochodu, gdzie odbywa się jego wycena. Jeśli już podczas tego spotkania sprzedający zgodzi się na proponowaną ofertę, możliwe jest natychmiastowe podpisanie umowy kupna-sprzedaży. Firma wypłaca gotówkę za auto i odbiera je za pomocą własnego transportu. Szybko i sprawnie zakończony proces pozwala sprzedającemu na natychmiastowy powrót do codziennych spraw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *