Regały magazynowe – wymienić, czy naprawić?

Zbyt często kierownicy magazynów uważają swoje regały za coś oczywistego. Większość regałów magazynowych została zaprojektowana i zainstalowana tak, aby służyła przez długi okres użytkowania przy minimalnej konserwacji lub uwagi. To znaczy, dopóki nie zostaną uszkodzone. Takie uszkodzenie może łatwo pozostać niezauważone lub niezgłoszone, aż do katastrofalnej awarii i całkowitego załamania obciążenia.

Zdecydowanie zbyt wiele wypadków ma miejsce rocznie z powodu uszkodzonych regałów magazynowych. BHP wymienia miejsca pracy w magazynie jako jedno ze środowisk o najwyższym ryzyku. Każdego roku wielu pracowników zostaje rannych z powodu awarii regałów magazynowych. Niektóre z tych incydentów są śmiertelne.

Urazy i śmierć to nie jedyne konsekwencje awarii regałów magazynowych. Utrata drogich zapasów produktów, przerwy w działalności, koszty sprzątania i wymiany oraz możliwe spory sądowe to inne skutki. Z tego powodu awaria regału jest niedopuszczalna w żadnym środowisku magazynowym. Najłatwiejszym sposobem zapobiegania wypadkom spowodowanym awarią regałów jest:

Regularna kontrola regałów magazynowych

Kontrole regałów magazynowych nie tylko pomagają chronić pracowników, ale także pomagają zapobiegać uszkodzeniom drogiego sprzętu i zapasów. Poświęcenie czasu na sprawdzenie regałów powinno być częścią biznesowego planu bezpieczeństwa. Wykazuje należytą staranność w przestrzeganiu przepisów bezpieczeństwa, a także znacząco pomaga zapobiegać nieszczęśliwym wypadkom. Oczywiście dostrzeżenie potencjalnych problemów z uszkodzonymi systemami regałów magazynowych to jedno. Inną rzeczą jest wiedzieć, kiedy naprawić, a kiedy wymienić uszkodzone regały magazynowe.

Regały magazynowe: naprawa a wymiana

Decyzja o naprawie lub wymianie regałów magazynowych może być trudnym wyborem dla menedżerów, ponieważ należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Nie należy lekceważyć żadnego z tych czynników. Bezpieczeństwo i koszt to największe obawy, więc zalety i wady naprawy uszkodzonego regału w porównaniu z wymianą wymagają starannego zważenia. Najważniejszą kwestią jest to, czy uszkodzenie jest na tyle poważne, że naprawa nie jest praktyczna lub opłacalna. Zależy to od tego, gdzie jest uszkodzony i jak obszerna będzie naprawa. Wiek regałów, ich aktualny stan, przewidywany pozostały cykl życia i zwrot z inwestycji to czynniki mające duży wpływ na tę decyzję. Te czynniki pomagają zdecydować, czy lepiej jest dokonać ewentualnych tymczasowych napraw, czy też ponieść koszt całkowicie nowego regału lub systemu regałowego na nowe regały wysokiego składowania producent .

Ostatecznie wszystko sprowadza się do tego, co jest najlepsze dla firmy i potencjalnej awarii komponentów. Niezależnie od tego, który sposób ostatecznie wybierzesz, kompetentna inspekcja jest pierwszym krokiem do podjęcia decyzji, czy podjąć próbę naprawy regałów magazynowych na miejscu, czy też zainwestować w nowy system regałów. Aby wiedzieć, na co zwrócić uwagę w przypadku uszkodzeń i jak rozpoznać, czy lepiej jest wymienić niż naprawić, należy spojrzeć na regały jako na system komponentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *