Makijaż permanentny – kiedy warto się zdecydować na zabieg?

Wykonanie makijażu permanentnego to spora decyzja, gdyż musimy mieć świadomość, że zostanie on z nami na długo. Najczęściej makijaż nosi się przez kilka miesięcy, z zdarza się, że pozostaje na skórze przez kilka lat. Gdy już nam się znudzi, nie zmyjemy go więc za pomocą płynu do demakijażu czy jakichkolwiek innych środków. Zanim więc wykonamy makijaż, dobrze jest rozważyć, czy kierujemy się chwilową modą czy indywidualnymi potrzebami.

Makijaż permanentny to rozwiązanie, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Jego dużą zaletą jest fakt, że nie spływa z twarzy, nie trzeba go nieustannie poprawiać, pozwala na zaoszczędzenie wielu cennych minut po poranku. Już po wstaniu z łóżka wyglądamy bowiem z makijażem trwałym bardzo dobrze. Dzięki makijażowi permanentnemu z pewnością można zaoszczędzić na wielu kosmetykach – kredkach do brwi i oczu, a także tuszach do rzęs czy pomadkach do ust. Pamiętajmy również, że taki makijaż sprawia, że lepiej wyglądamy – podkreśla urodę, uwypukla te partie, z których jesteśmy zadowolone. Jeśli chcesz wykonać makijaż permanentny, zastanów się więc, czy na pewno chcesz mieć jeden rodzaj makijażu przez dosyć długi czas.

Poprawa problemów z urodą

Makijaż permanentny to nie tylko dobra alternatywa dla tradycyjnego makijażu, ale również możliwość poprawienia i skorygowania wielu mankamentów, które pojawiają się na naszej twarzy. W tej kwestii bardzo popularny jest makijaż permanentny brwi. Często natura nie obdarzyła nas długimi, efektownymi brwiami, które układają się w ładne łuki. Wtedy warto jej pomóc – dobrze wykonane łuki brwiowe korzystnie wpływają na wygląd całej naszej twarzy, co sprawia, że wygląda ona lepiej, bardziej charakterystycznie czy symetrycznie. Podobnie jest w przypadku kresek na oczach czy podkreślenia ust. Usta, które są podkreślone makijażem permanentnym, również mają ładniejszy kształt niż naturalny – warto o tym pomyśleć, jeśli mamy już dość ciągłego używania kredek do ust czy pomadek dla optycznego ich powiększenia. Dzięki makijażowi permanentnemu możemy czuć się pięknie w każdym czasie, nawet wtedy, gdy zwykły makijaż dawno już by spłynął z naszej twarzy.

Wykonanie odpowiednio zaplanowane

Dobre studio tatuażu Szczecin to miejsce, w którym należy szukać usług związanych z wykonaniem makijażu permanentnego. Można również go zrobić w wielu salonach kosmetologicznych czy gabinetach medycyny estetycznej, w których pracują doświadczone linergistki. Warto pamiętać, by makijaż robić wyłącznie w miejscu sprawdzonym, renomowanym, posiadającym duże doświadczenie, spore portfolio i wielu zadowolonych klientów. Dlatego też zanim umówimy się na zabieg, trzeba przejrzeć ofertę co najmniej kilku miejsc w naszej okolicy. Jeśli interesuje nas makijaż permanentny Szczecin, sprawdzajmy nie tylko ceny i wolne terminy, ale przede wszystkim jakość i opinie. Na makijażu, który zostanie na naszej twarzy przez co najmniej kilkanaście miesięcy, zdecydowanie nie warto oszczędzać. Im lepsze studio i bardziej doświadczony wykonawca makijażu, tym większą możemy mieć pewność, że cały zabieg zostanie zrealizowany zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Pamiętajmy, że po samym zabiegu skóra może być mocno opuchnięta, a barwnik bardzo intensywny. Po około dwóch tygodniach dopiero pojawia się efekt, jakiego oczekujemy. Trzeba więc być przygotowanym na kilkanaście dni gojenia się makijażu trwałego.

Artykuł przygotowano wspólnie z portalem kosmetolog Szczecin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *