Mało miejsca w garażu? Sprawdź nowoczesne rozwiązania

Choć garaż jest pomieszczeniem przeznaczonym przede wszystkim do stawiania samochodu, w rzeczywistości w większości domów ma też wiele innych funkcji. Służy jako przestrzeń do przechowywania narzędzi, nie tylko związanych z naprawą auta i jego wyposażeniem, ale również narzędzi do prac ogrodowych. Warto więc zaprojektować garaż tak, aby był idealnie dopasowany do potrzeb mieszkańców konkretnego budynku.

Sposób urządzenia garażu w dużym stopniu zależy od tego, jak duże jest to pomieszczenie, a także od tego, czy jest to garaż wolno stojący czy wpisany w bryłę budynku i można do niego wejść bezpośrednio z części mieszkalnej. W tym drugim przypadku garaż może służyć do przechowywania wielu rzeczy, które warto mieć pod ręką, a w domu się po prostu nie mieszczą. Już na etapie projektowania budynku i garażu warto zaplanować, do czego będzie on konkretnie służył, a dzięki temu można zaprojektować jego wielkość czy układ.

Szafy metalowe lepsze od drewnianych

W garażu powinno być jak najwięcej przestrzeni do swobodnego zaparkowania samochodu. Nie ma bowiem nic gorszego niż wjeżdżanie do mocno zagraconego pomieszczenia, w którym jest nawet ciężko wysiąść z auta czy swobodnie się poruszać. Dobrym rozwiązaniem do funkcjonalnego wystroju przestrzeni w garażu mogą być szafy metalowe garażowe, które można zaprojektować w taki sposób, by idealnie odpowiadały indywidualnym potrzebom użytkowników. Szafy metalowe w garażu to lepsza i bardziej funkcjonalna alternatywa dla mebli wykonanych z drewna. Przede wszystkim, doskonale sprawdzają się w nieogrzewanych pomieszczeniach, które mocno są narażone na niskie temperatury czy działanie wilgoci. Metalowe meble są solidnie wykonane, trwałe, funkcjonalne i długowieczne. Co więcej, o wiele łatwiej jest je zabezpieczyć przed ewentualnym włamaniem. Jeśli zadbamy o solidne zamki, do szafy metalowej nie ma prawa dostać się praktycznie nikt niepowołany.

Miejsce do pracy i dobre oświetlenie

Planując zainstalowanie w garażu szafy metalowej, warto brać pod uwagę indywidualne potrzeby użytkowników. Trzeba też pamiętać, by były one dopasowane do wnętrza pod względem wielkości. Nie jest dobrym pomysłem wstawianie do niewielkiego garażu dużej i mocno rozbudowanej szafy, która zbyt mocno przeładuje wnętrze i nie będzie już miejsca na swobodne poruszanie się. Warto też w garażu zadbać o wygodne i funkcjonalne miejsca do pracy warsztatowej. Dobrym rozwiązaniem mogą być wygodne, metalowe lub drewniane blaty, które zapewnią wygodne prace z narzędziami. Trzeba też pomyśleć o właściwym oświetleniu przestrzeni roboczej. Tu przydadzą się lampy lub oprawy led, które zapewniają mocne i intensywne światło, a jednocześnie są niewielkie, długowieczne i zapewniają bardzo niewielki pobór energii elektrycznej. Są zdecydowanie lepszą alternatywą dla tradycyjnych lamp wszędzie tam, gdzie zwykłe źródła światła nie do końca sobie radzą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *