Wszystko, co należy wiedzieć o malowaniu proszkowym felg samochodowych

Felgi stanowią niebanalny element całego samochodu, ale tylko wtedy, gdy są czyste i błyszczące. Niestety, ze względu na swoje położenie i stały kontakt z niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi te części wyjątkowo szybko brudzą się i niszczeją. Pod wpływem piasku, soli, wody, błota, ale też olejów czy innych płynów eksploatacyjnych ulegają zmatowieniu, a nawet mają skłonność do korodowania. Wtedy najlepiej  je zregenerować w procesie malowania proszkowego.

Malowanie proszkowe felg – jak przebiega?

Proces zaczyna się od ustalenia, w jakim stanie technicznym są felgi. Może się okazać, że pod warstwą zabrudzeń kryją się mocno zniszczone elementy, których regeneracja będzie nieopłacalna czy wręcz niemożliwa. Jeżeli jednak wystarczy je po prostu solidnie oszlifować,(wypiaskować) odtłuścić, a potem pokryć farbą proszkową i utwardzić, to warto się na to zdecydować. Proces ten pozwoli zaoszczędzić sporo czasu, ale też pieniędzy, które musiałbyś zainwestować w nowe felgi. Szukając najlepszych farb proszkowych do malowania felg warto odwiedzić sklep internetowy https://farbyonline.eu/.

Malowanie proszkowe felg zaczyna się zatem od oględzin i naprawy ewentualnych usterek. Chodzi o to, aby krawędzi był równe, a wypełnienie nie miało pęknięć czy rys. Jeżeli na powierzchni felg pojawiła się już rdza, to nie obędzie się bez jej usunięcia metodą szlifowania lub piaskowania (ewentualnie szkiełkowania w przypadku felg aluminiowych). Efekty każdego z nich są bardzo dobre, bo udaje się uzyskać powierzchnię dość gładką, pozbawioną resztek starych farb czy lakierów i gotową na przyjęcie formuły.

Efekty malowania proszkowego felg

Felgi pomalowane proszkowo odzyskują dawny blask. Wyglądają niemal tak samo jak w dniu, w którym Twój samochód opuścił salon sprzedaży. To wszystko zasługa zaawansowanej metody lakierniczej, w której wykorzystuje się wysokiej jakości farby oraz akcesoria. Rezultat jest taki, że na felgach powstaje dodatkowa warstwa ochronna. Dzieje się to po naniesieniu metodą natryskową proszku naładowanego elektrycznie, który równomiernie pokrywa obręcze. Ostatnim etapem jest umieszczenie ich w piecu, gdzie w bardzo wysokiej temperaturze dochodzi do roztopienia drobin i zespolenia ich z felgą. Warstwa jest wytrzymała, odporna na uszkodzenia i działanie czynników atmosferycznych. Nawet trudne warunki drogowe, jazda zimą czy po wybojach nie są w stanie przyczynić się do szybszej degradacji felg.

Dlaczego warto skorzystać z malowania proszkowego felg? Bo jest to stosunkowo tania metoda regeneracji tych podzespołów, a w dodatku przynosi trwałe efekty. Technika lakierowania jest uznawana za ekologiczną oraz ekonomiczną.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *