Czas przyjrzeć się nowemu materacowi? Skorzystaj z tych wskazówek!

Oprócz twardości materaca i określenia, czy jest to twarde, miękkie, twarde lub połączenie jednego z nich, należy w trakcie szukania ideału poświęcić trochę czasu, aby upewnić się, że wybierasz odpowiednią tkaninę i materiały na pokrycie. Różne materace Sucha Beskidzka mają różne tkaniny, takie jak dzianina do pokrycia pianki lub lateksu lub tkanina na wierzchnią warstwę poliestru.

Zawsze należy o tym pamiętać, aby upewnić się, że nie kupujesz materaca z tańszą tkaniną poliestrową, która może zagrozić materacowi, nawet jeśli napięcie sprężyny jest dokładnie odpowiednie.

Więcej niż materac: pozycja do spania, rozciąganie i więcej porad chiropraktycznych

Znalezienie najlepszego materaca to dopiero początek rewolucji w Twoich porankach. Istnieje wiele innych sposobów na poprawę zdrowia kręgosłupa, które wykraczają poza zakup zupełnie nowego materaca.

Jeśli rano odczuwasz ból, przyczyną tego może być:

• pozycja podczas snu,
• ogólny stres,
• naprawdę napięte mięśnie,
• leżące u podłoża schorzenia.

Dla celów chiropraktyki skupimy się na złej postawie i schorzeniach układu mięśniowo-szkieletowego. Jedną z rad, które są często dobrze odbierane, jest zmiana pozycji do spania. Regularnie radzimy spać na boku lub na plecach z poduszką pod kolanami – to odciąża kręgosłup i może zauważyć znaczną różnicę.

Podobnie jest wiele wieczornych i porannych rozciągań, w tym brzuszków kolan, rozciągania pleców, bioder i nóg, które można wykonać przed pójściem do łóżka i wstaniem z łóżka. Jeśli weźmiesz wszystko pod uwagę – nowy materac, regularne rozciąganie i zmienioną pozycję do spania, powinieneś zacząć zauważać, że ból pleców zaczyna ustępować. Jeśli nadal nie masz pewności, który materac jest dla Ciebie najlepszy, lokalny kręgarz na pewno zawsze doradzi, abyś skorzystał z okresu próbnego i najpierw pospał na materacu, zanim zdecydujesz się go kupić.

Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić materac, który zapewni Ci najlepszy sen.

Spędzasz na materacu około ośmiu godzin dziennie – to prawie 3000 godzin rocznie. A jeśli Twój materac nie zapewnia odpowiedniego poziomu podparcia i komfortu, może to oznaczać wiele niewygodnych nocy.

Według danych około 40 procent Australijczyków nie ma wystarczającej jakości snu. A jeśli jesteś jedną z tych osób, które co noc liczą owce – poprawa jakości materaca może pomóc. Ale wybór odpowiedniego materaca spośród setek próbek nie jest łatwy. Czy ma on być mega jędrny czy raczej obłędnie miękki? Czy pianka z pamięcią kształtu jest lepsza niż tradycyjna sprężyna lub sprężyna kieszonkowa? A jak dbać o materac po przyniesieniu go do domu?

Średnio ludzie inwestują w nowy materac co 10 lat, a Ty dostajesz to, za co płacisz. O czym więc należy pamiętać przy podejmowaniu decyzji? Już znasz te podstawy i wiesz, w którą stronę iść – to cenna wiedza, z której po prosty musisz skorzystać jeśli naprawdę zależy Ci na jakości snu.

Opracowano wspólnie z portalem https://www.dbamokregoslup.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *