Mechanik samochodowy po godzinach: czyli co oprócz samochodu warto mieć w swoim garażu

Czy krzepa jest istotna dla mechanika? Mechanik samochodowy to bardzo wymagający zawód. Konieczna jest nie tylko obszerna wiedza o pojazdach i częściach w nich się znajdujących, ale również niezbędne umiejętności manualne. Ta specyficzna profesja wymaga zarówno sprawnych dłoni jak i silnych ramion. Jednego dnia konieczne może się okazać dla ciebie wkręcenie malutkiej śrubki bądź przekręcenie niewielkiego kabelka, drugiego będziesz musiał użyć brutalnej, fizycznej siły aby wyklepać maskę samochodu.

Rzecz jasna, krzepa przychodzi z czasem, wystarczy wykonywać te podstawowe czynności, aby zbudować dostateczną masę mięśniową. Warto jest jednak pójść o krok dalej. Dobra kondycja może jedynie ułatwić twoją pracę, dlatego bez większego namysłu powinieneś przynajmniej spróbować kilku, dodatkowych ćwiczeń.

Dlaczego warto jest rozbudować swoją muskulaturę?

Oczywiście, nie musisz myśleć jedynie w kategoriach swojej pracy. Rozbudowana muskulatura wygląda znakomicie, niezależnie od preferowanego zawodu. Silny mechanik sprawia dobre wrażenie, budzi respekt a nawet zazdrość wśród swoich znajomych. Prawdą jest, że aby osiągnąć dobre efekty należy włożyć w swój trening wiele pracy oraz robić to systematycznie. Nie podejmuj się tego wyzwania, jeśli już teraz masz problemy z odpowiednim gospodarowaniem swoim czasem.

Kolejną kwestią, którą koniecznie trzeba wziąć pod uwagę to odpowiednia dieta. Nie zyskasz masy, jeśli nie będziesz regularnie spożywał dużych ilości białka, które jest co najmniej dobrej jakości. Można zaopatrzyć się w specjalne odżywki i preparaty, jednak naturalna żywność jest o wiele zdrowsza i mniej kosztowna.

W co dokładnie można wyposażyć swój garaż?

Nie trzeba się wiele głowić, aby dojść do wniosku, że mini siłownia w garażu jest idealnym rozwiązaniem dla każdego mechanika samochodowego. W ten sposób nie musisz wydawać dodatkowych pieniędzy na karnet na siłownię, nie musisz nigdzie dojeżdżać ani męczyć się w zatłoczonych salach. Wszystko, czego potrzebujesz będzie znajdowało się na wyciągnięcie ręki, a ćwiczyć będziesz mógł ile chcesz i kiedy masz na to ochotę. Podstawowym sprzętem jest deska oraz sztanga.

Zestaw ciężarów nie powinien kosztować wyjątkowo dużo, a jest on konieczny do prawidłowych ćwiczeń. Nie musisz zaczynać od wielu kilogramów, możesz nabywać kolejne w miarę swoich postępów. Do bardziej wyspecjalizowanych ćwiczeń możesz zakupić konkretne sprzęty. Prawdopodobnie najlepszy wioślarz treningowy magnetyczny można nabyć tanio w sieci. Niezbędny może okazać się również sprzęt do ćwiczeń cardio, na którym będziesz przeprowadzał rozgrzewkę. Rozsądną opcją byłaby:

  • bieżnia,
  • orbitrek,
  • rowerek,
  • cokolwiek co podniesie twoje tętno.

Ostateczny wybór jest zależny tylko i wyłącznie od twoich preferencji. Jeśli masz taką możliwość, to nawet szybki bieg po okolicznym parku to dobry pomysł! Dalszy rozwój twojej domowej siłowni może potoczyć się na różne sposoby, jednak warto jest wyposażyć się w sprzęt do ćwiczeń kalistenicznych, gdyż nic innego nie pozwala na tak bezpieczny i zrównoważony trening.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *