Mechanik samochodowy – jakie choroby zawodowe mogą mu zagrażać?

Praca mechanika samochodowego to wyzwanie. Wymaga odporności fizycznej, umiejętności, a także radzenia sobie w trudnych warunkach. Mechanik na co dzień pracuje bowiem nie tylko z przedmiotami ciężkimi, ale również w środowisku szkodliwym pełnym oparów i substancji jeśli nie toksycznych, to wyjątkowo niekorzystnych dla naszego organizmu.

Mechanicy samochodowi na co dzień mają kontakt z kurzem, smarem, brudem, a także wszelkimi płynami, jakie można znaleźć w naprawianych samochodach. Nic więc dziwnego, że kondycja ich skóry często pozostawia wiele do życzenia. Częste mycie rąk dosyć mocnymi preparatami do usuwania smaru i zabrudzeń również nie pomaga. Skóra jest naruszona, przesuszona, pojawiają się na niej podrażnienia. Jeśli nie zadbamy o właściwą pielęgnację skóry, z biegiem czasu możemy mieć z nią coraz więcej problemów. Może też się zdarzyć, że pojawią się u nas uczulenia na substancje, które wcześniej zupełnie nas nie podrażniały.

Warto stosować dobre kosmetyki

Mechanicy samochodowi powinni zadbać przede wszystkim o dobre kosmetyki do twarzy i rąk, gdyż to właśnie te części ciała są odsłonięte w czasie pracy i narażone na działanie wielu szkodliwych substancji. Bez względu na to, czy interesuje nas krem na przesuszone ręce, dermacea.pl czy preparat na inne problemy skórne, dobrze jest sięgać po dermokosmetyki dostępne w aptekach, a nie po popularne kremy, jakie można kupić we wszystkich drogeriach. Te drogeryjne kosmetyki często dodatkowo podrażniają i tak już zniszczoną i przesuszoną skórę. Co więcej, mogą powodować uczulenia i alergie. Ich skład nie jest bowiem w pełni naturalny, pojawiają się sztuczne substancje, barwniki, składniki zapachowe, parabeny i silikony oraz inne substancje, które na skórę wcale nie wpływają korzystnie. Wybierając kosmetyki do twarzy i do rąk, stawiajmy na produkty specjalistyczne. Nawet, jeśli kosztują nieco więcej niż typowe drogeryjne kosmetyki, ich działanie jest nieporównywalnie bardziej skuteczne.

Szukaj dobrych sklepów z kosmetykami

W poszukiwaniu sklepów z kosmetykami do zadań specjalnych, warto zajrzeć do sieci. W internecie na wyciągnięcie ręki mamy preparaty pochodzące od dobrych producentów, często w cenach dużo lepszych niż te, jakie oferują stacjonarne apteki i drogerie. Na http://dermacea.pl/produkt/magnipsor-white-150ml-masc-na-luszczyce-bez-recepty/ można znaleźć kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry z łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry, egzemą czy nadmiernie przesuszonej. Wybór preparatów jest na tyle duży, że każdy może znaleźć coś dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Wybierając kosmetyki zwracajmy uwagę na ich skład, a także na to, czy są dopasowane do tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Nieco innej pielęgnacji potrzebuje bowiem nadmiernie przesuszona skóra, a coś innego będzie bardziej korzystne dla skóry z wypryskami czy podrażnieniami spowodowanymi uczuleniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *