Mechanika pojazdowa to kwitnący interes

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W 2015 roku liczba aut na świecie wynosiła 1,1 mld, w Polsce z kolei zarejestrowanych było wówczas prawie 31 mln! Dziś te liczby są jeszcze większe i zapowiadają renesans w branży motoryzacyjnej, czego dowodem może być fakt, że warsztaty samochodowe ciągle ewoluują.

Ewolucja, ale jaka?

Jeszcze kilka lat temu Krzysztof Soszyński, członek zarządu Inter Cars S.A. przewidywał, że zdecydowanie będzie rosła liczba warsztatów, które powiązanych kapitałowo z producentami lub dystrybutorami części. Rzeczywiście jego zapowiedź okazała się prorocza. Wiele małych i „słabszych” warsztatów nie wytrzymało konkurencji. Na rynku zostali najlepsi, a i oni muszą ciągle zabiegać o klientów, chociaż mogłoby się wydawać, że przy tak ogromnej liczbie pojazdów, (z czego spory odsetek to samochody ponad czternastoletnie!) żaden z mechaników nie powinien narzekać na brak pracy. Pocieszający jest jednak to, że wraz z staraniami o klientów, rośnie jakość usług świadczonych przez mechaników.

Mechanika pojazdowa – wyzwanie dla najlepszych!

Ciągle rosnąca liczba aut w Polsce nie zaskakuje nikogo. Wbrew powszechnym stereotypom stajemy się narodem coraz bogatszym. Dowodem czego może być znacznie większy udział nowych aut w liczbie zakupionych przez Polaków samochodów w roku 2016 – stanowią one 8,8% więcej niż w roku 2015!

Nowe auta, to nowe wyzwania dla mechaników. Wiedza sprzed 20 lat dawno się zdewaluowała, co oczywiście nie znaczy, że nabyte wcześniej umiejętności przestały mieć znaczenie. Jednak szanujący się warsztat samochodowy musi inwestować w pracowników, w ich szkolenie i zapoznawanie z coraz nowszymi technologiami. Pełna automatyka i komputeryzacja samochodowa wymagają nowych kwalifikacji, stanowią więc szeroką perspektywę dla wykwalifikowanych mechaników.

Diagnostyka – segment przyszłości

Skończyła się już era podrzędnych warsztatów samochodowych i mechaników samouków. Z kolei zainteresowanie coraz nowocześniejszymi technologiami samochodowymi, traktowanie auta nie tylko w kategorii środka transportu, lecz bardziej jako wizytówki i manifestacji statusu społecznego, bardzo korzystnie wpłynęły na świadomość polskich kierowców. Przede wszystkim coraz poważniej traktują oni diagnostykę samochodową i coraz chętniej korzystają z pomocy autoryzowanych serwisów samochodowych, które gwarantują najlepszą jakość obsługi, fachowe doradztwo, najlepszy sprzęt diagnostyczny i oryginalne części zamienne.

Tendencje na polskim rynku motoryzacyjnym są bardzo optymistyczne i należy zakładać, że z roku na rok ten stan będzie się poprawiał, gdyż Polacy inwestują w auta coraz droższe i dbają o nie ze zdumiewającą pieczołowitością.

2 komentarze “Mechanika pojazdowa to kwitnący interes”

  1. Ja wiecznie oddawałam auto do warsztatu ale koniec z tym. Teraz kupiłam nowkę w Piasecznie. Cudowną corollę, która mam nadzieję nie bedzie się przez długi czas psuła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *